Finska SP v hokeju 2022

Ponedeljek, 16. 5. 2022, 21.49

Svetovno prvenstvo v hokeju, 4. dan

Finci odpravili ZDA, branilci naslova pa Slovake

Kanada Slovaška sp v hokeju | Kanadčani so za tretjo zaporedno zmago s 5:1 odpravili Slovake. | Foto Guliverimage

Kanadčani so za tretjo zaporedno zmago s 5:1 odpravili Slovake.

Četrti dan svetovnega prvenstva v hokeju so branilci naslova Kanadčani upravičili vlogo favoritov in za tretjo zaporedno zmago s 5:1 premagali Slovake. Na drugi popoldanski tekmi so Latvijci s 3:2 premagali Norveško in vknjižili prvo zmago. Tudi gostitelji Finci so prišli do tretje zmage, s 4:1 so odpravili ZDA, Nemci pa so s 3:2 strli odpor Francozov.

SP v hokeju: Švedi
Sportal Švedi v poslastici dneva ugnali Čehe, Avstrijci namučili še Američane

Kanadčani so po zmagah nad Nemci in Italijani premagali tudi Slovake. Reprezentanci sta na prvi odmor odšli izenačeni (1:1), v drugi tretjini pa je Pierre-Luc Dubois z dvema zadetkoma Kanado odpeljal na 3:1. V začetku zadnjega dela so ušli na +3, končnih 5:1 za branilce naslova pa je postavil Morgan Geeekie.

Bolj tesno je bilo na drugem popoldanskem obračunu, na katerem so Latvijci prišli do prve zmage na prvenstvu. Norvežane so strli s 3:2. Potem ko je bilo po koncu uvodnega dela 1:1, so hokejisti z Baltika v drugi tretjini povedli s 3:1, vikingom je v zadnji tretjini uspelo znižati in izenačenje so lovili brez vratarja, a se jim načrt ni izšel. Ostalo je pri minimalni latvijski zmagi.

Mikko Lehtonen in Mikael Granlund sta se podpisala pod zadetka za 1:0 in 4:0. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Mikko Lehtonen in Mikael Granlund sta se podpisala pod zadetka za 1:0 in 4:0. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Finci zanesljivo odpravili Američane

Gostitelji Finci so po zmagah nad Norveško in Latvijo premagali tudi Američane. Severnjaki so korak k novemu kompletu točk naredili v drugi tretjini, ko so trikrat zatresli mrežo ZDA in povedli s 4:0. Ko je že kazalo, da bo vratar Jussi Olkinuora še na drugi tekmi na tem prvenstvu zaustavil vse strele, so Američani minuto in pol pred iztekom rednega dela dosegli častni zadetek in postavili 4:1.

Na drugem dvoboju je bilo vroče vse do zadnjih sekund. Nemci so v prvi tretjini dvakrat povedli (1:0, 2:1), a so Francozi obakrat našli odgovor in izenačili. Drugače pa je bilo po tretjem nemškem vodstvu, pod katerega se je v 46. minuti podpisal Leo Pfoederl. Galski petelini so lovili še tretje izenačenje, a brez uspeha, Nemci so vknjižili drugo zmago (3:2).