22.24

liga KHL Žiga Jeglič Rok Tičar Slovan Bratislava Medveščak Zagreb

Sreda, 26. 8. 2015, 22.24

Slovan sezono odprl brez Tičarja in s porazom, medvedom točka

Slovaškemu KHL-ovcu so jo že pred prvo tekmo sezone, ki jo je izgubil z 1:3, zagodle težave, saj so zboleli trije igralci, med njimi tudi Rok Tičar. Medveščaku po loteriji (2:3) točka proti Amurju.

Po poročanju uradne spletne strani slovaškega kluba so trio Rok Tičar, Cam Barker in Barry Brust zdelale želodčne težave, tako da trener Miloš Riha na uvodu v sezono ni mogel računati na napadalca, branilca in vratarja. Je pa premierno srečanje osme sezone lige KHL proti Vladivostoku odigral drugi slovenski napadalec Slovana Žiga Jeglič, ki je s soigralci pred več kot devet tisoč gledalci doživel poraz z 1:3. Edini zadetek za Slovake je ob znižanju na 1:2 prispeval Michal Sersen. Jeglič je na ledu preživel 14 minut in pol ter dobil en sodniški met.

Zagrebški Medveščak je podobno kot Slovan sezono začel doma, v hrvaškem glavnem mestu se je oglasil nekdanji klub Jana Muršaka Amur Habarovsk. Medvedi, v postavi katerih ni bilo slovenskega vratarja Gašperja Krošlja, so na začetku druge tretjine z zadetkoma lanskega zmaja Toma Zanoškega in Tomasa Mertla povedli z 2:0, a so gostje pred drugim odmorom poslali ploščka za hrbet Dannyja Taylorja in izenačili. V tretji tretjini gledalci zadetkov niso videli, kot tudi ne v podaljšku, tako da je o zmagovalcu odločala loterija, ki se je bolje izšla Rusom.

Medveščak se bo v petek doma udaril z Vladivostokom, Bratislava pa z Amurjem.