11.31

liga KHL Rok Tičar Žiga Jeglič Slovan Bratislava

Torek, 16. 12. 2014, 11.31

Slovan pred premorom presenetil visokoleteči Jokerit

Slovaški klub iz Bratislave je na zadnji tekmi pred premorom visoko, s kar 6:2, premagal finskega novinca Jokerit, ki mu gre zelo dobro. Ob zmagi sta z zadetkom in podajama sodelovala tudi Slovenca.

Mrežo Fincev, ki so na tretjem mestu zahodne konference, je že v uvodni minuti tekme načel Žiga Jeglič, ki je postavil prvi kamenček v mozaik zmage. Slovanovci so nato prednost le zviševali – k vodstvu z 2:0 in 3:1 je podajo prispeval Rok Tičar – do končnega rezultata 6:2, ki ga je v zadnji minuti postavil Vaclac Nedorost. Jeglič je igral slabih 16 minut in pol in enkrat streljal, Tičar je dobil še minuto več, dvakrat ustrelil in bil uspešen pri desetih od 21 sodniških metov.

Slovan je po tretji zaporedni zmagi deseti na zahodu, njegov zaostanek za osmerico, ki se uvrsti v končnico, je pet točk. Na vrhu lestvice je moskovski CSKA Jana Muršaka, njegova prednost pred najbližjima zasledovalcema SKA Sankt Peterburgom in Jokeritom je šest točk.

Kontinentalna hokejska liga odhaja na tedenski premor – Slovenca čaka reprezentančna akcija v Franciji (19. in 20. december) –, tako da bodo Slovaki prihodnjo tekmo KHL odigrali prihodnji ponedeljek proti Ladi Togliatti.