9.32

HDD Olimpija liga EBEL Orli Znojmo

Nedelja, 7. 12. 2014, 9.32

Rodman proti nekdanjim debitiral z zmago, Olimpiji osma zmaga

Zadnjo tekmo 25. kroga sta odigrala Dunaj in Celovec, za katerega je debitiral Marcel Rodman in se veselil zmage s 4:3. Olimpija je v nedeljo po kazenskih strelih s 3:2 premagala Znojmo.

Marcel Rodman je po nedeljskem zdravniškem pregledu že v ponedeljek dobil zeleno luč za nastop v ligi EBEL. Dres Celovca je prvič nosil na Dunaju, kjer je v preteklosti igral kar štiri sezone (2007/2008, 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012), in s Korošci po zadetku Jamieja Lundmarka v 54. minuti prišel do pomembnih dveh točk. Za hokejiste iz avstrijske prestolnice je bil to peti zaporedni poraz.

Zmaji, ki v nedeljo na Češkem niso mogli računati na poškodovane Davida Planka, Gala Korena in Roka Lebra, kljub napovedim kluba v Znojmu ni igral niti Matic Podlipnik, saj vodstvo še ni uredilo vse potrebne dokumentacije za igro novega branilca, so v 25. minuti povedli prek Hunterja Bishopa, le štiri minute pozneje je vodstvo zvišal Žiga Pešut. Gostitelji so pot do mreže Andyja Chioda našli šele v zadnji tretjini, ko ga je najprej premagal Roman Tomas, slabi dve minuti pred koncem pa je podaljšek izsilil Richard Pavlikovsky. V podaljšku zadetka ni bilo, tako da je odločala loterija, v osmi seriji je osmo zmago v sezoni Olimpiji zagotovil Tom Zanoški.

Verličev Gradec je na gostovanju tesno premagal Dornbirn, Pretnarjev Beljak pa je ugnal Linz. Salzburg je brez Luke Gračnarja po zaslugi učinkovite zadnje tretjine (štirje zadetki) slavil proti Sapi Fehervar, Bolzano Žige Panceta, ki je dvakrat zadel, pa je visoko premagal Innsbruck. Ta je zdaj le še tri točke pred Olimpijo.