12.16

slovenska hokejska reprezentanca

Četrtek, 18. 4. 2013, 12.16

''Risi'' najbolje doslej - razbili Avstrijce

Na peti pripravljalni tekmi se je slovenska hokejska izbrana vrsta izkazala najbolje doslej. S 5:2 je ugnala Avstrijo. Sobotna tekma je bila zaradi virusnega obolenja Avstrijcev odpovedana.

Prvo izmed treh tekem z našimi severnimi sosedi je Slovenija dobila zanesljivo. Bila je veliko boljša, imela več strelov, tako da bi bila razlika lahko še višja. Že v uvodnih osmih minutah je dosegla tri zadetke, nato pa v zadnjem delu še dva. Selektorja Matjaža Kopitarja lahko skrbi le poškodba Roberta Kristana ob koncu druge tretjine. Kako huda je, bo znano v prihodnjih dneh. V zadnjem delu je priložnost med vratnicami dobil Gašper Krošelj. Tokrat priložnost za igro niso dobili Andrej Hočevar, Luka Gračnar, Maks Selan, Miha Štebih in Tomaž Razingar.

Druga tekma proti Avstriji, ki bi morala biti na sporedu v soboto, je zaradi virusnega obolenja v avstrijskem taboru odpovedana. Tretjo tekmo proti severnim sosedom bodo ''risi'' odigrali v petek, 26. aprila, na Dunaju.

Še vedno selektor in hokejisti čakajo še na štiri ''Nemce'', ki imajo klubske obveznosti. Rok Tičar in Aleš Kranjc se v prvi ligi borita za naslov prvaka, brata Rodman pa finalni boji za nemškega prvaka v drugi ligi še čakajo.