Nedelja, 14. 5. 2017, 6.08

Liga NHL, 13. maj (konferenčni finale)

Senatorji na krilih Bobbyja Ryana presenetili aktualne hokejske prvake

pittsburgh penguins | Foto Reuters

S prvo tekmo med hokejisti Pittsburgh Penguins in Ottawa Senators se je sinoči začel še drugi konferenčni finale v ligi NHL. V podaljšku so bili z 2:1 boljši Senatorji. Igralec Ottawa Senators Bobby Ryan je dosegel zadetek v podaljšku in k prvemu pomagal s podajo.

Potem ko so Senatorji v prvi tretjini povedli z 1:0 (zadel je Jean-Gabriel Pageau) in so Pingvini, ki so pred 72 urami odigrali utrujajočo sedmo tekmo z Washingtonom, v zadnji tretjini izenačili (Evgeni Malkin), se je prva tekma konferenčnega finala zahoda nadaljevala s podaljškom. Tam je bil uspešnejši Bobby Ryan, ki je prelisičil Marc-Andreja Fleurya in Senatorjem zagotovil prvo zmago. Uspešen je bil že v prvi tretjini, ko je soigralcu Jean-Gabrielu Pageauju podal plošček za prvi zadetek.

"O tem smo se ves večer pogovarjali, da moramo dobiti tiste majhne dvoboje za plošček. Dobro sem se počutil in vesel sem, da sem odločil tekmo," je po zmagi dejal mož odločitve Ryan.

Učinkovit je bil tudi vratar igralcev iz Ottawe, Craig Anderson, ki je vpisal 27 obramb.

Ta je prva stopnička Senatorjev na poti v veliki finale najmočnejše hokejske lige. Zmagovalec obračuna med Pingvini in Senatorji – v finale in boj za sveti gral, Stanleyev pokal, napreduje tisti, ki bo prvi nanizal štiri zmage – se bo pomeril z zmagovalcem para Nashville-Anaheim.

Naslednji obračun ekip Senators-Pinguins bo v ponedeljek v Pittsburghu.