2 leti, 10 mesecev

HDD Olimpija liga EBEL VSV Beljak Žiga Pance Miha Verlič Urban Avsenik

Petek, 16. 10. 2015, 11.42

Pance načel mrežo zmajev, ki niso našli rešitve proti Beljaku

Olimpija je niz gostovanj končala s porazom pri Beljaku, kjer si kruh služi Žiga Pance, ki je dvakrat zatresel mrežo zmajev.

Zeleno-belim, ki na točko čakajo že več kot dva tedna, še naprej niso mogli pomagati Guillaume Desbiens, David Planko in Aljaž Uduč. Dlje časa poškodovanim oklepnikom se je na seznamu poškodovancev pridružil še Aleš Mušič. Kapetan je v petek prejel udarec v koleno in zato ni igral.

V letošnji sezoni so bili zmaji že blizu skalpu koroških orlov, v drugem krogu so jih ti na kolena spravili šele po loteriji, junak katere je bil nekdanji zmaj Žiga Pance. Ta je z Miho Verličem, drugim vratarjem Urbanom Avsenikom, bivšim strategom Olimpije Hannujem Järvenpääjem in s soigralci po dveh porazih dosegel novo zmago.

Že v prvi tretjini je mrežo zmajev dvakrat zatresel Pance, Andrej Hebar je izid konec druge tretjine nekoliko zmanjšal, a so hokejisti v zadnjem delu igre prejeli še dva gola in klonili z 1:4.

Po obračunu z Beljakom se bo Olimpija vrnila na domač teren, kjer bo v torek gostila Gradec. V dresu tega so Sabahudin Kovačević in druščina pri Sapi v podaljšku osvojili tretjo zaporedno zmago. Na Češkem je v derbiju dneva Znojmo po kazenskih strelih premagal Linz, Dunaj pa je brez Klemna Pretnarja izgubil pri Dornbirnu.

Zanimivo je bilo v Salzburgu, kjer so rdeči biki dodobra nastreljali Innsbruck (39:17) in ga premagali s 5:3. Luka Gračnar je branil vso tekmo in zaustavil 14 strelov. Še eno moštvo s slovenskim pridihom je zmagalo. Bolzano Matica Podlipnika je po skalpu Dunaja v zadnji sekundi podaljška ugnal še Celovec. Junak zmage je bil s hat-trickom – prispeval je tudi zmagoviti zadetek – Matthew Pope.