Thermometer Blue 0

Jan Muršak CSKA Moskva Rok Tičar Žiga Jeglič Slovan Bratislava liga KHL

Četrtek, 7. 1. 2016, 14.40

Muršak z dvema do petarde, Slovenca hitro izigrala Dinamo, a ostala brez točk

Hokejisti CSKA so v nedeljo s 5:0 premagali Jugro, Jan Muršak je k zmagi prispeval dva zadetka. Nasprotnikovo mrežo je zatresel tudi Žiga Jeglič, a je Slovan proti Dinamu iz Moskve izgubil s 3:4.

Vodilno moštvo lige v nedeljo ni imelo večjih težav pri predzadnjih na vzhodu, članih Jugre iz Hanti-Mansijska. Aleksander Radulov, ki bo na tekmi zvezd kapetan svoje ekipe, je začel strelski pohod Moskovčanov, v katerem je z zadetkoma za 3:0 in 4:0 sodeloval tudi Jan Muršak. Končnih 5:0 je dobro minuto pred koncem postavil Stephane Da Costa. Dobro se je med vratnicama CSKA znašel Viktor Fasth, ki je zaustavil vseh 22 strelov gostiteljev. Moskovčane v torek čaka mestni derbi z Dinamom.

Ta je v ponedeljek po preobratu s 4:3 premagal Slovan iz Bratislave. Slovaki so po lepi akciji slovenskih napadalcev – Rok Tičar je podal, Žiga Jeglič pa zadel – povedli v deveti minuti, v 15. pa je Marek Viedensky zvišal na 2:0, a so nato gostom dopustili štiri zadetke. Michal Sersen je v 54. minuti z znižanjem na 3:4 vrnil upanje, Slovan je ob koncu poskušal še brez vratarja, a se mu načrti niso izšli. Bratislava ostaja na osmem mestu zahoda, v torek bo pred domačimi gledalci palice prekrižala z Medveščakom.