NHL Montreal Canadiens

Četrtek, 6. 8. 2020, 8.50

Montreal, Chicago, NY Islanders in Arizona vodijo z 2:1

Montreal | Foto Gulliver/Getty Images

V severnoameriški hokejski ligi NHL se nadaljujejo skrajšani boji za končnico. Montreal je v noči na četrtek premagal Pittsburgh s 4:3, Chicago je z enakim izidom ukanil Edmonton, Arizona pa od Nashvilla s 4:1. Vse te ekipe so v zmagah povedle z 2:1. Z istim izidom vodijo tudi New York Islanders, ki pa so si privoščili poraz proti Floridi z 2:3.

Montreal, Chicago, NY Islanders in Arizona za napredovanje v prvi krog končnice potrebujejo le še eno zmago.

V tekmah za razvrstitev za končnico je Tampa Bay v vzhodni konferenci na kolena položil Boston s 3:2, Colorado pa v zahodni konferenci visoko premagal Dallas s 4:0.

Montreal je na obračunu proti Pittsburghu v začetku druge tretjine že zaostajal z 1:3, v nadaljevanju pa je uprizoril pravi preobrat in dosegel tri zaporedne gole za končno zmago s 4:3. Odločilni gol dosegel Jeff Petry.

Zasedba iz vetrovnega mesta je po hudem boju v zaključku obračuna ukanila Edmonton. Jonathan Toews je dosegel dva gola, drugega vsega minuto pred iztekom rednega dela, po enega pa sta prispevala Olli Määttä in Matthew Highmore. Za poražence iz Kanade je dvakrat zadel in enkrat asistiral Nemec Leon Draisaitl, tretji gol pa je prispeval Connor McDavid.

Florida je ukanila otočane s 3:2. Erik Haula in Mike Hoffman sta zadela z igralcem več na ledu, poleg njiju je zadel še Brian Boyle, vratar Sergej Bobrovsky pa je zbral 20 obramb.

Arizona je na krilih vratarja Darcyja Kuemperja, ki je zbral kar 39 obramb, visoko premagala Nashville s 4:1.

Tampa Bay je v Torontu na kolena položila Boston, mož odločitve pa je bil poldrugo minuto pred koncem izenačenega dvoboja Tyler Johnson. Finski vratar v dresu kosmatincev Tuukka Rask je zbral 35 obramb.

Colorado se je v zahodnih tekmah za razvrstitev v končnico poigral z Dallasom in slavil s 4:0, za prepričljivo zmago so zadeli Cale Makar, Joonas Donskoi, Vladislav Namestnikov in Andre Burakovsky.