7 let, 12 mesecev

slovenska hokejska reprezentanca Robert Kristan Žiga Pance Matjaž Kopitar

Nedelja, 5. 5. 2013, 7.46

M. Kopitar: Belorusi imajo prednost, saj bodo sproščeni

Po sobotni opoldanski tekmi čaka Rise danes obračun ob isti uri. Nasprotnik bo Belorusija, ki je na prvenstvu lahko povsem sproščena, saj ne more izpasti. Hkrati bo skušala maščevati februarski poraz.

Dobrih 45 minut je bila v soboto Slovenija enakovreden ali celo boljši nasprotnik od Norveške, vendar pa to na koncu ni bilo dovolj za zmago. Slednja je namreč v prvih 15 minutah dvakrat zadela, Slovenija pa je kljub nekaterim izvrstnim priložnostim ostala le pri golu Žige Jegliča. ''Zopet se je pokazalo, da je potrebno biti na tej ravni zbran 60 minut. Na začetku koncentracija ni bila prava. To se dogaja, tudi med tekmo prihaja do napak. Nato smo dokazali, da smo bili enakovreden nasprotnik, na trenutke celo boljši. To je hokej. Norveška je dala zadetek oziroma dva več. Mi moramo imeti dvignjene glave, danes nas čaka nova tekma. Iz prve tekme moramo potegniti le dobre stvari, ostalo pa moramo pozabiti,'' Robert Kristan s soigralci ni imel časa za objokovanje zamujene priložnosti, predvsem pa vsaj ene osvojene točke.

Druga tekma kot na Danskem

Že danes v času kosila jih čaka nova preizkušnja. Pomerili se bodo z Belorusijo, ki letos ne more izpasti iz elitne divizije, saj so bo prihodnje leto organizirala sama. ''Za Beloruse to svetovno prvenstvo ni takšnega pomena. Kar koli se zgodi, ostanejo v elitni diviziji. Mislim, da nas jutri ne bodo niti malo podcenjevali, saj smo jih februarja premagali. To bo povsem druga tekma kot je bila na Danskem. Potrebno bo izkoristiti priložnosti, še posebej ob igri z igralcem več. Ob teh situacijah je sicer plošček lepo potoval okrog, smo pa sprožili premalo strelov,'' pravi Žiga Pance, svoj pogled pa je predstavil tudi selektor Matjaž Kopitar: ''Mislim, da bodo Belorusi izkoristili svetovno prvenstvo za uigravanje nove reprezentance. So zelo sproščeni, kar je velika prednost. Mi se moramo s tem spopasti in zmagati tekmo. Zavedamo pa se, da nas čaka težka tekma.''

Šlo bo na nož

Kot je že omenil napadalec Olimpije, bodo imeli Belorusi zaradi februarskega poraza, ki jim je odnesel nastop na olimpijskih igrah, dodaten motiv. ''Belorusi se nam bodo želeli maščevati za poraz v Vojensu. Mi moramo iti v tekmo trdo, agresivno. Biti moramo skoncentrirani od samega začetka. Le ob teh pogojih bomo lahko konkurenčni Belorusom,'' pravi Žiga Jeglič, podobnega mnenja je tudi vratar Robert Kristan: ''Ne pričakujem drugega kot borbo. Šlo bo na nož. Belorusi se zavedajo, kaj smo jim na Danskem vzeli. Skušali nam bodo vrniti z zmago. Seveda pa se zavedajo, da jih čaka zahteven nasprotnik, ki jih je že premagal. Mislim, da bo to zanimiva tekma, ki se bo odločala v zadnjih minutah.''

Mirno in skoncentrirano

Belorusi so v primerjavi s februarskim kvalifikacijskim turnirjem naredili v ekipi kar lepo rokad. V prvem krogu so se dobro upirali Čehom, na koncu so izgubili z 0:2. Njihov način igre bo povsem drugačen kot ga gojijo Norvežani. ''Vsaka država igra svoj sistem hokeja, zato se je na vsakega nasprotnika potrebno posebej pripraviti. Nekateri zagovarjajo bolj agresivno igro, drugi dajo večji poudarek na obrambo in tako naprej. Proti Belorusiji bo povsem druga tekma. Mi bomo morali zmanjšati število napak v srednji tretjini, bolj si bomo morali pomagati. Še posebej vratarju, ko bo prišlo do odbitega ploščka. Hkrati pa bo potrebno doseči več zadetkov,'' pravi Pance, recept za uspeh pa je razkril tudi Sabahudin Kovačevič: ''Proti Belorusiji bomo morali biti na začetku bolj mirni in skoncentrirani. Pomembno bo, da s takšnim ritmom, kot smo ga kazali dve tretjini proti Norveški, začnemo danes že od samega začetka. Tekmo že komaj čakamo, saj želimo dokazati, da zmaga na kvalifikacijah ni bila slučaj in si zaslužimo elitno divizijo ter se lahko z vsemi nasprotniki enakovredno kosamo.''