Barry Trotz Patrick Kane Tampa Bay Lightning New York Islanders Carolina Hurricanes liga NHL

liga nhl, 9. marec

Newyorčani in Carolina pozdravili šesto, klavrn jubilej Kana #video

NY Islanders | Hokejisti NY Islanders so premagali Boston. | Foto Reuters

Hokejisti NY Islanders so premagali Boston.

V ligi NHL je bilo v noči na sredo odigranih devet obračunov. Hokejisti New York Islanders in Carolina Hurricanes nadaljujejo uspešen niz. Dočakali so že šesto zaporedno zmago, obe ekipi sta se veselili po podaljšku. Vodilna ekipa vzhoda Islanders je bila boljša od Boston Bruins, druga ekipa centralne divizije Carolina pa Nashvilla. Trenerja Islanders Barry Trotz je postal šele tretji trener v zgodovini, ki je ekipo vodil na 1.700 tekmah. Chicagov Patrick Kane je na gostovanju pri Dallasu odigral tisočo tekmo NHL, a doživel hud poraz (1:6).

Anže Kopitar, Los Angeles Kings
Sportal Kralji po toči golov izgubili v podaljšku

Vrhunci dvoboja v New Yorku:

Pri Dallasu, ki je tekmecem nasul pol ducata golov, se je izkazal Jason Robertson, ki je zbral štiri podaje, kar je njegov najboljši dosežek doslej. Jamie Benn pa je s svojo podajo prišel do okrogle 700. v ligi. Precej manj je bil lahko zadovoljen Patrick Kane, ki je ob svojem jubileju ni imel pravega razloga za slavje.

Toronto je na tekmi z Winnipegom vodil po dveh zadetkih Austona Matthewsa, a so se tekmeci vrnili s tremi goli in na koncu zmagali. Veliko zaslug je imel tokrat tudi vratar Connor Hellebuyck (36 obrambam), ki je na prejšnji tekmi po slabi predstavi, ko je dobil štiri gole v 19 minutah, moral predčasno iz vrat.

Buffalo ni zmagal še na osmi zaporedni tekmi. Tokrat je bila zanj usodna Philadelphia, ki je po kazenskih strelih zmagala s 5:4. Izkazal se je Shayne Gostisbehere, ki je najprej izenačil v zadnji tretjini, potem pa še zadel pri kazenskih strelih.

Vrhunci dvoboja v Washingtonu:

Še večjo prednost pa je zapravil Washington, a je na koncu po podaljšku le zmagal. Washington je vodil že s 4:1 pred zadnjo tretjino, toda New Jersey se je vrnil v igro s tremi zadetki v le sedmih minutah zadnje tretjine, izenačujočega je dosegel Damon Severson, in izsilil dodaten del igre. V tem pa je svoj drugi gol na tekmi dosegel Jakub Vrana in vendarle poskrbel za zmago Washingtona.

"Kar nehali smo igrati. V zadnji tretjini smo prišli na led brez pravega pristopa, ki smo ga imeli prej dve tretjini. Kup stvari je šlo narobe," na koncu kljub zmagi ni bil zadovoljen trener Washingtona Peter Laviolette.

Pittsburgh pa je s 4:2 premagal New York Rangers in dosegel tretjo zmago v nizu. Sidney Crosby je k zmagi prispeval gol in podajo, vratar Tristan Jarry pa 33 obramb.

Ekipa slovenskega hokejskega zvezdnika Anžeta Kopitarja bo spet na delu v noči na četrtek, ko bo Los Angeles igral z Anaheimom.

** po kazenskih strelih

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Vegas         16   5    1   70:47    33
2. St. Louis     14   8    4   83:82    32
3. Minnesota     14   8    1   71:60    29
4. Colorado      13   8    2   70:58    28
5. Arizona       12  10    3   68:75    27
6. Los Angeles   10   8    6   73:71    26
7. Anaheim        8  12    6   61:81    22
8. San Jose       9  11    3   66:88    21