Nedelja, 9. 12. 2018, 7.15

Liga NHL, 8. december

Kralji so se znesli nad finalisti

2

Anže Kopitar | LA Kings so le prišli do zmage, Kopitar v 20 minutah in 52 sekundah ni dosegel točke, sprožil pa je strel na gol in imel še blokado. | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik severnoameriške lige NHL Anže Kopitar, so v domači dvorani Staples Center odigrali zadnjo tekmo pred nizom štirih gostovanj. Kralji so se s kar 5:1 znesli nad lanskimi finalisti prvenstva, Vegas Golden Knights, po visoki zmagi pa so se znebili naziva najslabše ekipe NHL.

Kopitar je za gostitelje v slabih 21 minutah na ledu ostal brez točke, v statistiko pa je vpisal en strel proti vratom tekmeca ter eno blokado.

"To je najbrž ena naših najbolj dominantnih zmag v ligi, za nameček pa smo celo igrali dobro proti Vegasu, celo zelo dobro proti zelo dobri ekipi," je po tekmi dejal branilec Drew Doughty, ki je na svoji 800. tekmi v ligi NHL dosegel podajo.

"Ko gre ekipi tako dobro, veš, da bodo sledile nove zmage. Upam, da smo danes sami sebi pokazali, da še nismo za v staro šaro, in da bomo slavili še več zmag, saj jih krvavo potrebujemo," je še dejal eden od zvezdnikov kraljev, ki so dosegli največ zadetkov na tekmi v sezoni po zmagi nad Edmontonom s 5:2.

Zdaj imajo hokejisti Los Angelesa dve zmagi na zadnjih petih tekmah, kljub temu pa si delijo najslabši točkovni zbir v ligi - 23 točk.

Prvi gol na tekmi so sicer dosegli gosti prek Oscarja Lindberga, nato pa so mrežo Vegasa za gostitelje napolnili Nikita Šerbak, Matt Luff, Jeff Carter, Derek Forbort in Nate Thompson. Vratar Jonathan Quick je zbral 29 obramb.

Kralji bodo zdaj odigrali štiri tekme v gosteh; prva jih čaka v ponedeljek, ko bodo gostovali pri Detroit Red Wings.