7. 5. 2022,
9.31

1 leto, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,08

Edmonton Oilers Los Angeles Kings Stanleyjev pokal končnica liga NHL Anže Kopitar Anže Kopitar

Sobota, 7. 5. 2022, 9.31

KONČNICA LIGE NHL, 1. KROG (6. MAJ)

Kopitar in Kralji prejeli kar osem golov in izgubili

Edmonton Oilers | Foto Reuters

Ekipa Los Angeles Kings je v prvem krogu končnice severnoameriške hokejske lige NHL doma izgubila z 2:8 proti moštvu Edmonton Oilers, ki je s tem povedel z 2:1 v zmagah. Slovenski zvezdnik in kapetan Kings Anže Kopitar je po samostojni akciji sredi druge tretjine znižal na 1:5 ter bil nato podajalec Phillipu Danaultu pri zadetku za 2:5.

Cale Makar
Sportal Colorado edini do prednosti

Anže Kopitar | Foto: Reuters Anže Kopitar Foto: Reuters

Ekipa Los Angeles Kings je dobila prvi medsebojni dvoboj serije na štiri zmage, Edmonton je nato v domači dvorani Rogers Place po visoki zmagi s 6:0 izenačil ter po drugi zaporednem prepričljivem slavju povedel.

Četrta tekma bo v noči z nedelje na ponedeljek ob četrti uri po slovenskem času prav tako v Los Angelesu.

Na tretjem dvoboju je Evander Kane dosegel hat trick, po dva gola in podajo sta imela Ryan Nugent-Hopkins in Zach Hyman, kapetan Oilers Connor McDavid je bil dvakrat med podajalci, vratar Mike Smith je dodal 44 obramb, Nemec Leon Draisaitl pa je ob podaji dosegel prvi gol na tekmi ob koncu četrte minute.

Jonathan Quick je v vratih Kings prejel kar štiri gole po prvih 17 streih tekmecev in ga je že v drugi tretjini zamenjal Cal Petersen, ki pa je tudi dobil štiri gole iz 20 poskusov gostov. Ko je Kopitar v 11. minuti druge tretjine zadel, se je končal niz 11 zaporednih golov Oilers. Dve minuti in pol pred koncem tega dela igre je nato zadnji gol domačih dosegel Phillip Danault, ko je preusmeril plošček po strelu Adriana Kempeja.

Tudi po preostalih treh tekmah večera NHL je izid v zmagah 2:1. Hokejisti Toronto Maple Leafs so s 5:2 na Floridi premagali branilce naslova prvaka Tampa Bay Lightning in znižali zaostanek v seriji. Prav tako na vzhodnem delu so igralci Boston Bruins znižali skupni izid po zmagi nad Carolino Hurricanes s 4:2. Na zahodnem delu so Minnesota Wild v St Louisu odpravili Blues s 5:1 in povedli.

V St. Louisu sta Rus Kiril Kapricov in Šved Joel Eriksson Ek dosegla po gol in podajo, po dve asistenci pa Marcus Foligno in Ryan Hartman. Ryan O'Reilly je bil edini, ki je premagal vratarja gostov Marc-Andrea Fleuryja (29 obramb). Za Toronto je Colin Blackwell prvič zadel v končnici, Pierre Engvall je dodal tri podaje. V ekipi Bostona so se v napadu izkazali Brad Marchand z golom in podajo ter s po enim golom in podajo David Pastrnak ter Charlie Coyle.