Thermometer Blue 0

NHL liga NHL Vegas Golden Knights

Sobota, 6. 1. 2018, 0.31

Liga NHL, 5. januar

Zlati vitezi spet na zmagoviti poti, San Jose zapravil visoko vodstvo, prvaki suvereno

Vegas Golden Knights | Foto Reuters

Hokejisti Vegasa so se po petkovem porazu, s katerim se je končal osem zmag dolg niz, spet vrnili v zmagovalni ritem. S 5:4 so ugnali Chicago. Prvaki iz Pittsburgha so s 4:0 odpihnili NY Islanders.

Petkov večer v ligi NHL je postregel z lepim številom zadetkov. Največ, kar 11, so jih gledalci videli v Canadian Tire Centru v Ottawi, kjer so se domačini v 34. minuti znašli v visokem zaostanku (2:5) proti San Joseju. A sledila je nora zadnja tretjina senatorjev, v kateri so s tremi zadetki izsilili podaljšek, v tem pa je Matt Duchene z drugim zadetkom na tekmi razveselil domače občinstvo.

Devet golov je padlo na tekmi med Chicagom in Vegasom, ki se je vrnil v zmagovite tirnice, zlati vitezi so v vetrovnem mestu slavili s 5:4 in se utrdili v vodstvu zahodne konference. Tesno so zmagali tudi njihovi najbližji zasledovalci, člani Winnipeg Jets so s 4:3 strli oreh iz Buffala.

Pittsburgh Penguins so brež težav opravili z NY Islanders. | Foto: Reuters Pittsburgh Penguins so brež težav opravili z NY Islanders. Foto: Reuters

Detroit je zbiranje zmag nadaljeval doma, kjer je za četrto zaporedno zmago s 4:2 ugnal panterje s Floride.

Najzanesljivejše zmage so se veselili aktualni prvaki Pittsburgh Penguns, ki so s 4:0 še poglobili krizo NY Islanders. Ti so izgubili petič zapored.

Anže Kopitar in soigralci LA Kings bodo v noči na nedeljo gostili neposrednega tekmeca na lestvici Nashville Predators.