Torek, 31. 10. 2017, 6.39

Liga NHL, 30. oktober

Kopitar in druščina pri St. Louisu stopili na mino

St. Louis Blues | Foto Reuters

Hokejisti St. Louis Blues so preprečili četrto zaporedno zmago Los Angeles Kings in z rezultatom 4:2 skočili na vrh lestvice lige NHL. Slovenski napadalec Anže Kopitar je ob porazu podal za znižanje na 3:2.

Kralji so na 12 tekmi sezoni izgubili šele tretjič, drugič po rednem delu tekme. Pet od šestih zadetkov so gledalci v St. Louisu videli v drugi tretjini, ko sta Vladimir Tarašenko in Jaden Schwartz gostiteljem priigrala vodstvo 2:0 v 28. in 31. minuti. Kalifornijci so po zadetku Tannerja Pearsona znižali v 34. minuti znižali, a že tri minute kasneje so domači povišali na 3:1. Natančen je bil Carl Gunnarsson.

Pred koncem druge tretjine je po podaji Anžeta Kopitarja - to je bila njegova 750 točka v rednem delu lige NHL - znižal Dustin Brown in vrnil upanje na preobrat. Kralji so ob koncu poskušali brez vratarja Jonathana Quicka in s šestimi igralci v polju, a jim podaljška ni uspelo izsiliti. Končni izid 4:2 je z zadetkom v prazen gol postavil Vladimir Sobotka 65 sekund pred koncem tekme.

Kralji se po šestih gostovanjih vračajo na domač teren, kjer bodo na delu šele čez slab teden, in sicer jih naslednja tekma čaka v noči na petek, ko bodo gostili Toronto.

Kopitar in soigralci z 19 točkami ostajajo na vrhu pacifiške skupine in so drugi v razvrstitvi zahodne konference. St. Louis, prvo moštvo centralne skupine, je z 21 točkami prevzel vodstvo na zahodu.

Tampa tresla mrežo panterjev, Islanders končali zmagoviti niz Vegasa

Največ zadetkov, kar 13, so gledalci videli na Floridi, kjer so člani Tampe vodstvo v ligi potrdili z zmago z 8:5 nad Florida Panthers. Osmico so zadeli tudi člani letos sicer neprepričljivega Montreala, z 8:3 so ugnali Ottawo.

Steven Stamkos (desno) je k zmagi Tampa Bay Lightning z 8:5 nad Florido prispeval dva zadetka. | Foto: Reuters Steven Stamkos (desno) je k zmagi Tampa Bay Lightning z 8:5 nad Florido prispeval dva zadetka. Foto: Reuters

Zadetkov so se nagledali tudi v New Yorku, kjer so Islandersi s 6:3 preprečili sedmo zaporedno zmago novincu Vegas Golden Knights. Dallas Stars pa so po podaljšku z zadetkom Aleksandra Radulova končali zmagoviti niz Vancouvra. Tesno je bilo tudi med Philadelphio in Arizono, s 4:3 je po podaljšku slavila slednja in se izvila iz primeža porazov. Columbus je po kazenskih strelih strl Bostončane.

Florida Panthers : Tampa Bay Lightning 5:8
Ekblad, Barkov, Huberdeau, McGinn, Dadonov; Point, Kučerov, Stamkos 2, Palat, Gourde, Namestnikov, Stralman

Ottawa Senators : Montreal Canadiens 3:8
Pyatt, Dzingel, DiDomenico; Hudon 2, Pacioretty,Lehkonen 2, Hudon, Galčenjuk, Gallagher, Plekanec

St. Louis Blues : Los Angeles Kings 4:2
Tarašenko, Schwartz, GUnnarsson, Sobotka; Pearson, Brown (podaja Kopitar)
(Anže Kopitar je igral dobrih 22 minut, sprožil tri strele, dobil 70 % sodniških metov.)

Vancouver Canucks : Dallas Stars 1:2*