Washington Capitals Arizona Coyotes Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL

Četrtek, 4. 3. 2021, 7.03

Liga NHL, 3. marec

Nov poraz za Kopitarjeve Kralje, tokrat na domačem ledu

Los Angeles Kings Arizona Coyotes | LA Kings in Arizona Coyotes so se pomerili že četrtič v tej sezoni. Tokrat je Kopitarjevo moštvo potegnilo krajšo in na domačem ledu izgubilo z 2:3. | Foto Guliverimage

Hokejisti Los Angeles Kings so tokrat izgubili na domačem ledu. Boljšo predstavo so prikazali tekmeci iz Arizone, ki so zmagali s 3:2. Slovenski hokejski as Anže Kopitar je bil podajalec pri prvem zadetku Kraljev za izenačenje na 1:1.

Po prvi tretjini tekme v dvorani Staples Center je bil izid na semaforju 0:0. V drugi tretjini pa je Arizona izkoristila moštveno premoč na ledu ter v 29. minuti povedla z 1:0 prek Claytona Kellerja.

Kralji niso dolgo čakali na odgovor. Drew Doughty je manj kot dve minuti pozneje ob igralcu več dosegel izenačenje 1:1 v akciji, v kateri sta sodelovala tudi Kopitar in Adrian Kempe.

Vrhunci obračuna med LA Kings in Arizona Coyotes:

A se dogajanje ni ustavilo. Nova igra z igralcem več na ledu je prinesla novo priložnost za Arizono. Nick Schmaltz je povišal na 2:1 v 33. minuti, Johan Larsson pa je ugnal obrambo Los Angelesa za 3:1 le 13 sekund kasneje. Gabriel Vilardi je v tretji tretjini dosegel drugi zadetek za Los Angeles, kar pa je bil tudi zadnji zadetek na tekmi.

Kopitar je sicer znova vknjižil vsaj točko. Na zadnjih devetih tekmah je vpisal osem podaj, v tej sezoni jih je zbral že 20, kar mu je uspelo na 21 tekmah. Kopitar še nikoli v karieri v ligi NHL ni tako hitro v sezoni prišel do 20 podaj.

Vratar Arizone Antti Raanta je bil tokrat zelo zanesljiv in je zaustavil kar 40 strelov domačih hokejistov. Domači vratar Jonathan Quick je imel na svojem računu polovico manj, torej 20 obramb. Kralji so vpisali še tretji zaporedni poraz ter v razvrstitvi skupine HondaWest zasedajo šesto mesto z 22 točkami. Na čelu skupine je Las Vegas z 29 točkami. Zlati vitezi iz Vegasa so sicer s 5:1 odpravili hokejiste Minnesota Wild za četrto zmago po vrsti.

Kopitar je sicer znova vknjižil vsaj točko. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Kopitar je sicer znova vknjižil vsaj točko. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Colorado odpihnil San Jose

Tekmec iz skupine Colorado Avalanche je s kar 4:0 odpravil San Jose Sharks. Colorado ima tri točke več od Los Angelesa in je na tretjem mestu. San Jose na sedmem mestu zaostaja štiri točke za kralji.

Philipp Grubauer je zaprl vrata s 26 obrambami, Mikko Rantanen pa je tekmo končal z dvema goloma in dvema podajama, Gabriel Landeskog pa je dosegel gol in tri asistence.

V derbiju skupine MassMutual East so Boston Bruins po kazenskih strelih z 1:2 klonili proti vodilni ekipi skupine Washington Capitals.

V kanadskem derbiju so Edmonton Oilers doživeli visok poraz proti vodilni ekipi lige NHL Toronto Maple Leafs, ki so slavili kar s 6:1. Toronto na vrhu lige vodi z 38 točkami. Jimmy Vesey je zadel dva gola, Jason Spezza pa je imel na svojem računu tri podaje za zmago Toronta.

Poraz je doživela še ena ekipa iz širšega območja Los Angelesa. Mestni tekmeci kraljev Anaheim Ducks so bili slabši od St. Louis Blues z 2:3. Rački so niz porazov podaljšali na osem.

Dallas Tampa
Sportal Prvaki zaklenili vrata in osvojili Dallas #video
New York Rangers
Sportal Navijače so dočakali, zvezdnika, ki se je znašel sredi škandala, še ne

Boston Bruins : Washington Capitals 1:2 (kazenski streli)
Edmonton Oilers : Toronto Maple Leafs 1:6
Anaheim Ducks : St. Louis Blues 2:3
Vegas Golden Knights : Minnesota Wild
5:1
Los Angeles Kings : Arizona Coyotes 2:3
(Anže Kopitar: 1 podaja, 2 strela na gol v 21:47 minute za LA)
San Jose Sharks : Colorado Avalanche 0:4

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:

1. Vegas         14   4    1   61:41    29

2. St Louis      13   8    2   75:73    28

3. Colorado      12   7    1   61:48    25

4. Minnesota     12   7    1   62:54    25

5. Arizona       10   9    3   59:66    23

6. Los Angeles    9   8    4   62:59    22

7. San Jose       8  10    2   59:77    18

8. Anaheim        6  12    5   48:69    17