Washington Capitals Carolina Hurricanes liga NHL

Ponedeljek, 29. 11. 2021, 7.03

liga nhl, 28. november

Washingtonu pripadel nedeljski derbi

Washington Capitals | Hokejisti Carolina Hurricanes gostijo Washington. | Foto Guliverimage

Hokejisti Carolina Hurricanes gostijo Washington.

V noči na ponedeljek so v ligi NHL igrali šest tekem. Na sporedu je bil tudi derbi med Carolino in Washingtonom. Tekmo so z 2:4 dobili slednji in se povzpeli na vrh vzhodne konference.

Los Angeles Kings, Anže Kopitar
Sportal Kralji končali črni niz, Kopitar prispeval tri podaje

V prvi tretjini na tekmi med Carolino in Washingtonom ni bilo golov. V drugi tretjini sta za Washington Capitals zadela najprej Alex Ovečkin, manj kot minuto zatem pa še Aliaksei Protas.

V zadnji tretjini, kjer so gledalci videli kar štiri gole, je bilo še zelo zanimivo. Izid na 1:2 je za Carolina Hurricanes najprej znižal Jesperi Kotkaniemi, v 14. minuti pa je za izenačenje poskrbel Nino Niederreiter.

Nato so znova prišle minute Washingtona. Dimitrij Orlov je z igralcem več na ledu zadel in postavil izid 2:3, slabi dve minuti pred koncem pa je končni izid 2:4 postavil John Carlson.

Ilija Samsonov je zaustavil 30 strelov za Washington, na drugi strani ledene ploskve pa je Frederik Andersen zbral 21 obramb.

Washington s 33 točkami ostaja številka ena v ligi, prav toliko jih ima Toronto na drugem mestu, Carolina je tretja z 31.

Hokejisti Toronta so visoko slavili

Hokejisti Toronta so tokrat gostovali v Kaliforniji in slavili visoko zmago s 5:1 proti Anaheim Ducks. Michael Bunting, Alexander Kerfoot in William Nylander so vsak k zmagi prispevali po gol in podajo in pomagali, da je ekipa novembra ostala brez poraza. Ob tem je tudi izenačila klubski rekord sedmih zaporednih zmag v gosteh.

"Vzdušje v slačilnici je navdihujoče, vsi so zadovoljni in veseli, res zabavno je biti del takšne ekipe," je dejal Bunting in dodal: "Mislim, da smo ta čas zelo samozavestni in vsak prispeva svoj delež k ekipnim uspehom."

Auston Matthews je dosegel gol še na tretji zaporedni tekmi, enkrat je bil uspešen tudi Wayne Simmonds, vratar Jack Campbell pa je za javorjeve liste zaustavil 39 strelov.