Vancouver Canucks Winnipeg Jets Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar liga NHL

Petek, 28. 10. 2022, 8.07

Liga NHL, 27. oktober

Hellebuyck zaustavil 39 strelov kraljev, tudi Kopitarjevega

Anže Kopitar | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL vpisali domači poraz. Od dvakratnih prvakov lige NHL je bila boljša kanadska zasedba Winnipeg Jets, ki je zmagala s 6:4. Nezaustavljivo oviro kraljem je predstavljal gostujoči vratar Connor Hellebuyck, ki je zbral 39 obramb za Jets, zaustavil je tudi en strel na gol Anžeta Kopitarja.

Prvi gol na tekmi je dosegel gostujoči igralec Mark Scheifele. Vendar so si po prvi tretjini kralji priigrali minimalno prednost s 3:2, v razmaku petih minut so zadeli Artur Kalijev, Blake Lizotte in Gabriel Vilardi.

Nato je sledil mrk domačih. Adam Lowry je znižal na 2:3, Pierre-Luc Dubois pa je manj kot štiri minute pred koncem druge tretjine zadel za izenačenje 3:3. Nate Schmidt pa je nato zadel za vodstvo gostov 4:3.

Na začetku zadnje tretjine je Trevor Moore sicer zadel za izenačenje, kar pa je bil tudi zadnji gol kraljev v dvorani Crypto.com Arena. Deset minut kasneje je Axel Jonsson-Fjallby poskrbel za vodstvo 5:4 za goste, končni izid je postavil Blake Wheeler s strelom v nebranjeno mrežo.

Vratar kraljev Jonathan Quick je od zgolj 18 strelov gostujočih igralcev na domači gol dovolil pet golov.

Kralje naslednja tekma prav tako čaka na domačem ledu, ko bodo v noči na nedeljo gostili Toronto Maple Leafs.