Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL NHL

Ponedeljek, 28. 11. 2022, 7.10

LIGA NHL, 27. NOVEMBER

Kopitarjevi kralji izgubili proti eni od najskromnejših ekip lige

Anže Kopitar Kings Senators | Anže Kopitar in kralji so z 2:3 doma izgubili proti ekipi Ottawa Senators.  | Foto Reuters

Anže Kopitar in kralji so z 2:3 doma izgubili proti ekipi Ottawa Senators.

V noči na ponedeljek so v ligi NHL odigrali pet tekem. Med drugim so bili na delu tudi Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem, ki so doma v podaljšku z 2:3 izgubili proti ekipi Ottawa Senators, eni najskromnejših ekip vzhodne konference. Odločilni gol je zadel Kanadčan Claude Giroux.

Ottawa je na tekmi dvakrat povedla, obakrat pa je gostitelje do izhodišča pripeljal Uzbekistanec Artur Kalijev. Nazadnje je na 2:2 izenačil v 38. minuti.

Ekipi, Ottawa je razmerje strelov na gol dobila z 39:27, v zadnjem delu nista dosegli gola in odločil je podaljšek. Ta je dal zmagovalca že po 20 sekundah, ko je zadel Claude Giroux, ki se je pred tem vpisal tudi med podajalce.

Za Ottawo je gol in podajo dosegel tudi Brady Tkachuk, strelec drugega gola pa je bil Alex DeBrincat. Anže Kopitar je na ledu prebil skoraj 20 minut, a na nasprotna vrata sprožil le en strel.

Po prostem večeru Los Angeles čaka nova težka tekma. V mestu angelov bo gostovala drugouvrščena ekipa zahoda Seattle.

Na sporedu so bile še štiri tekme. Minnesota je s 4:3 ugnala Arizono, Chicago je izgubil proti Winnipegu z 2:7, Anaheim s Seattlom s 4:5, Vancouver pa se je na gostovanju v San Joseju veselil zmage po podaljšku s 5:4 in poskrbel za popoln kanadski izkupiček noči.

Kralji so na 24 tekmah te sezone zmagali dvanajstkrat in imajo prav toliko porazov. S skupno 27 točkami so s četrtega mesta zahodne konference zdrsnili na peto.