Nashville Predators Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar liga NHL

Sreda, 20. 10. 2021, 6.07

Liga NHL, 19. oktober

Anže Kopitar podaljšal strelski niz, a Kralji znova praznih rok

Anže Kopitar | Anže Kopitar je zadel še na tretji zaporedni tekmi nove sezone, a s soigralci še drugič izgubil. | Foto Guliverimage

Hokejisti Los Angeles Kings so na gostovanju pri Nashville Predators izgubili z 1:2, edini zadetek za Kralje je dosegel kapetan Anže Kopitar, ki je zadel še na tretji tekmi sezone in soigralce popeljal v vodstvo. Tega so zapravili v zadnjem delu tekme in po uvodni zmagi še drugič izgubili. Nashville je dosegel prvo zmago sezone.

Anže Kopitar je v sezono vstopil silovito, na dveh tekmah dosegel štiri gole, jim dodal še tri podaje in s sedmimi točkami zasedel prvo mesto med najboljšimi strelci lige. Izbran je bil tudi za prvo zvezdo prvega tedna tekmovanja.

Tudi na torkovem tretjem obračunu je znova zatresel mrežo nasprotnikov, to je bil njegov peti zadetek sezone. V 25. minuti je po protinapadu in strelu z leve v vrhu krogov matiral Juuseja Sarosa, ki pa v nadaljevanju ni več klonil. Kralji so vodstvo držali do začetka zadnje tretjine, ko so domači izkoristili drugi power-play, izenačil je Matt Duchene. Štiri minute zatem je Tanner Jeannot ugnal Cala Petersona in priskrbel vodstvo Nashvillu, ki ga ta ni več izpustil iz rok.

Za Kralje je bil to po uvodni zmagi nad Vegasom še drugi poraz, za Nashville prva zmaga. V noči na soboto jih čaka gostovanje pri Dallasu, ki je na krilih Bradna Holtbyja po kazenskih strelih na kolena spravil Pittsburgh.

Zadetek Anžeta Kopitarja za vodstvo:

Minnesota, Edmonton, Buffalo in Florida Panthers ostajajo neporaženi

Vroče je bilo tudi v Minnesoti, ki je po tesni zmagi nad Kralji tokrat po podaljšku ugnala Winnipeg in ostala neporažena, Matts Zuccarello je k zmagi prispeval dva zadetka in dve podaji. Z istim rezultatom, a po rednem delu je Edmonton - tri gole je dosegel v zadnjem delu - strl Anaheim. Tudi Naftarji so pri treh zmagah. Leon Draisaitl je dvakrat zadel in dvakrat podal, kapetan Connor Mcdavid je dosegel gol in dve podaji.

Hokejisti Florida Panthers so ugnali prvake. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Hokejisti Florida Panthers so ugnali prvake. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Najvišjo zmago večera so vknjižili člani San Jose Sharks, ki so Montrealu s petardo zadali četrti zaporedni poraz. Kanadska ekipa je še brez točke. Četrtič so izgubili tudi hokejisti Chicaga, doma so z 1:4 priznali premoč NY Islanders.

Brez poraza ostajajo tudi Buffalo Sabres in Florida Panthers. Prvi so s 5:2 odpravili Vancouver, drugi pa na floridskem obračunu s 4:1 premagali prvaka Tampa Bay.

Zmage so dosegli še Washington Capitals, New Jersey Devils in Detroit.

Liga NHL, 19. oktober:

Nashville Predators : Los Angeles Kings 2:1
(Anže Kopitar je zadel za vodstvo z 1:0, na ledu je preživel 21 minut in pol, sprožil tri strele in blokiral tri strele.)

Buffalo Sabres : Vancouver Canucks 5:2

Montreal Canadiens : San Jose Sharks 0:5

New Jersey Devils : Seattle Kraken 4:2

Pittsburgh Penguins : Dallas Stars 1:2** - kazenski streli

Tampa Bay Lightning : Florida Panthers 1:4

Washington Capitals : Colorado Avalanche 6:3

Detroit Red Wings : Columbus Blue Jackets 4:1

Chicago Blackhawks : New York Islanders 1:4