Nov poraz Kraljev: tudi tri točke Kopitarja niso bile dovolj #video

0,06

termometer

Anže Kopitar

Hokejisti Los Angelesa so kljub dobri predstavi slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja doživeli nov poraz v severnoameriški ligi NHL. Kralji iz Kalifornije so gostovali pri Floridi Panthers ter izgubili s 3:4. Kopitar je igral skoraj 22 minut in v tem času dosegel gol in dve podaji. To je že 31. poraz za Kralje v tej sezoni, ki ob zgolj 18 zmagah v rednem delu sezone zasedajo zadnje mesto na zahodu.

Gostitelji so sicer imeli večino tekme vse pod nadzorom, saj so po 48 minutah vodili s 4:0. Kalifornijci so nato zadeli prek Alexa Iaffala v 52., Adriana Kempeja v 56. in Kopitarja v 58. minuti, a do izenačujočega zadetka niso zmogli.

Oglejte si vrhunce obračuna med Florido Panthers in LA Kings (4:3)

"V drugi polovici zadnje tretjine smo zaigrali kot iz obupa. Ugotoviti moramo, kako takšno igro prenesti na začetek tekem," je ameriškim medijem povedal Kopitar.

Na drugih tekmah je Boston premagal Pittsburgh s 4:1, Calgary v gosteh po kazenskih strelih Toronto z 2:1, New York Rangers prav tako v gosteh s 3:2 mestne tekmece Islanders, Montreal je zmagal s 4:1 v Philadelphii, Vegas in Anaheim sta bila s po 4:2 v gosteh boljša od Ottawe oziroma Nashvilla, Washington je s 5:2 odpravil New Jersey, Columbus s 3:2 Carolino, Minnesota s 3:2 Tampo Bay, Colorado s 4:0 San Jose, Vancouver s 3:1 Arizono, Buffalo pa je zmagal v Dallasu s 4:1.