Buffalo Sabres Vegas Golden Knights liga NHL

Sobota, 16. 12. 2023, 7.10

Liga NHL, 15. december

Prvaki imajo svoj kriptonit, to je Buffalo

Casey Mittelstadt Buffalo Sabres | Casey Mittelstadt je v tretji četrtini zadel dvakrat, skupaj v tem delu igre Buffalo Sabres štirikrat. | Foto Reuters

Hokejisti vodilne ekipe lige NHL Vegas Golden Knights so v noči na soboto izgubili z Buffalo Sabresi (2:5). Branilci naslova prvaka so tako na 31. tekmi sezone doživeli 11. poraz. Anže Kopitar naslednjo tekmo igra v noči na nedeljo.

Tampa Bay Lightning Steven Stamkos (
Sportal Stamkos prvič dal štiri gole, a vsi hvalijo vratarja

Casey Mittelstadt je v tretji četrtini zadel dvakrat. Skupaj so v tem delu igre Buffalo Sabres najboljšo ekipo lige Vegas Golden Knights premagali štirikrat, tokrat s 5:2. Devon Levi je zaustavil 32 strelov aktualnih prvakov. V tretji četrtini sta za zmago Sabresov zadela še Zach Benson in nekdanji član Vegasa Alex Tuch. Dylan Cozens, ki je dosegel prvi gol Buffala na tekmi, je za dva še podal. Zmagali so v Las Vegasu in to še drugič zapored. Še več, Buffalo je Vegas v zadnjih štirih medsebojnih tekmah premagal trikrat.

Anže Kopitar in njegovi LA Kings se bodo v nedeljo zjutraj po srednjeevropskem času v gosteh pomerili s Seattle Krakeni ter poskušali prekiniti niz porazov. Kralji so izgubili zadnje tri tekme, po porazih na newyorški turneji z Islandersi (2:3) in Rangersi (1:4) so nazadnje na domačem ledu klonili še proti Winnipegu (2:5). Ob vrnitvi iz ameriške zvezne države Washington se bodo Kralji ustavili še pri Morskih psih v San Diegu (20. december), nato jih čakajo tri domače tekme.