Nedelja, 7. 11. 2021, 20.30

liga icehl, 17. krog

Olimpija v napetem derbiju kroga klonila proti Fehervarju

1

Hk Olimpija Fehervar | Olimpija je v derbiju kroga priznala premoč Fehervarju. | Foto HKO/Sportida

Olimpija je v derbiju kroga priznala premoč Fehervarju.

Hokejisti vodilne ekipe lige IceHL HK SŽ Olimpije so v nedeljo v Tivoliju gostili derbi 17. kroga, pomerili so se z madžarskim Fehervarjem, ki se je izkazal za izjemno čvrstega tekmeca, in izgubili z 1:2. Zmaji na reprezentančni premor odhajajo kot vodilni, Madžari, pri katerih je bil igralec tekme Anže Kuralt, imajo točko manj.

Olimpija je po nedavnem porazu na gostovanju v Znojmu izgubila še na derbiju 17. kroga v domačem Tivoliju, v katerem letos do danes sploh še ni vknjižila točkovne ničle (le enkrat prej je izgubila, a šele po podaljšku), a madžarski Fehervar je potrdil, da ni po naključju drugi na lestvici lige IceHL. Vodilnim Ljubljančanom se je približal na vsega točko zaostanka.

Na začetku tekme so se v dvorani z minuto molka poklonili spominu na nedavno preminula člana slovaške ekipe, igralca Borisa Sadeckega in direktorja Dušana Paška. Zaradi tragične smrti mladega igralca so Ljubljančani tudi prestavili za petek načrtovano tekmo s tekmecem iz Bratislave.

Uvodna tretjina ni prinesla zadetkov, a vseeno precej akcije in pravi spopad vodilnih ekip. Ti sta se menjali pri prevladi na ledu, nekaj več od igre pa so vendarle imeli domači, najlepše priložnosti so imeli Miha Logar, Daniel Murphy in Nik Simšič. Na drugi strani pa je moral tudi domači vratar Paavo Hölsä, ki je tokrat dobil prednost pred Žanom Usom, nekajkrat posredovati.

V drugi tretjini pa hiter gol gostov, v 21. minuti je mrežo ljubljanskega čuvaja zatresel Balint Magosi. V svoji tretjini, v kateri je Olimpija pletla napad, je izmaknil plošček Aleksandru Magovcu in sam zadrsal v napad, ter ga tudi uspešno zaključil.

V 30. minuti so gostje vodstvo podvojili, ko je s strelom z modre črte Hölso premagal branilec Joshua Atkinson. Naloga Olimpije je proti Madžarom, ki so ji skozi tekmo s čvrsto obrambo povzročali precej težav, postala še težja.

V 46. minuti so navijači obmolknili

Finskega branilca so odpeljali na preglede v bolnišnico. | Foto: Finskega branilca so odpeljali na preglede v bolnišnico. Fehervar je bil dovolj trden, da je v zadnji tretjini, v kateri je Olimpija izgubila finskega branilca, zadržal prednost.

V 46. minuti je kakšnih 2.300 gledalcev, ki so se zbrali na tribunah – med temi tudi nekaj glasnih podpornikov Fehervarja – obmolknilo. Grdo jo je namreč skupil Joona Erving, ki je z glavo priletel v ogrado. Zravniška ekipa je nesrečnega hokejista naložila na nosila in odnesla iz dvorane. Z reševalnim vozilom so ga odpeljali v bolnišnico.

Pozneje so domači sicer poskušali, a so največkrat naleteli na čvrst zid gostov, ki so jim dovolili le nekaj polpriložnosti.Tako so morali ob koncu tekme že zgodaj tvegati tudi brez vratarja, ob madžarski izključitvi so imeli tudi prednost 6-4. Ostala je neizkoriščena. Je pa v zadnji minuti mrežo Rasmusa Tirronena po mojstrski potezi načel Blaž Tomaževič. Takoj zatem se je madžarska mreža zatresla še drugič, toda gola Daniela Murphyja sodniki zaradi prepovedanega položaja niso priznali. In zmaga je odšla na Madžarsko.

Po reprezentančnem premoru, naslednji teden čaka hokejiste akcija na prijateljskem turnirju na Jesenicah, bodo Ljubljančani naslednjo tekmo v ligi ICEHL igrali 16. novembra, ko bodo gostovali pri Znojmu.

HK Olimpija Graz 99ers
Sportal Mitja Šivic: Vedel sem, da imamo več kakovosti, kot je menila večina ljudi

Dunaj končal zmagoviti niz Innsbrucka

Dunaj je s šesto zaporedno zmago končal zmagoviti niz Innsbrucka. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Dunaj je s šesto zaporedno zmago končal zmagoviti niz Innsbrucka. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Celovec je brez Roka Tičarja po podaljšku izgubil s Salzburgom Aljaža Predana.

Konec je sedem tekem dolgega zmagovitega niza Innsbrucka, končal ga je vse bolj razigrani Dunaj, ki je vknjižil šesto zaporedno zmago.

Bolzano je po kazenskih strelih premagal Beljak.

V spomin na tragedijo slovaškega kluba

Vse tekme ta konec tedna se bodo začele z minuto molka v spomin na preminula člana iClinic Bratislave – Borisa Sadeckega in direktorja Dušana Paška. Hokejisti na čeladah nosijo Sadecekijevo desetico.

Gradec strl Dornbirn, Linz pa Pustertal

Graški panterji, ki so v petek visoko odpravili Bolzano, so v soboto s 4:3 premagali Dornbirn, prav četrti gol za domače pa je prispeval slovenski legionar Ken Ograjenšek. Linška črna krila so z 1:0 ugnala Pustertal.

Dušan Pašek
Sportal Hokejski svet pretresa nova tragična zgodba iz Bratislave

Liga ICEHL, 17. krog

Nedelja, 7. november
HK SŽ Olimpija : Fehervar AV19 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Tomaževič 59. (Kalan, Čepon); Magosi 21., Atkinson 30. (Magosy, Mihaly)

EC KAC : Red Bull Salzburg 2:3 (2:0, 0:2, 0:0; 0:1) – po podaljšku
Roka Tičarja ni bilo v kadru Celovca,  Aljaž Predan je igral za Salzburg in sprožil tri strele na vrata KAC.

Innsbruck : Vienna Capitals 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Bolzano : VSV Beljak 3:2 (0:1, 1:0, 1:1; 1:0) - po kazenskih strelih

Sobota, 6. november
Graz 99ers : Dornbirn 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Ken Ograjenšek (Graz) je zabil gol za vodstvo s 4:2 v 59. minuti tekme, Adisa Alagića ni bilo v kadru Gradca.

Steel Wings Linz : Pustertal 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Blaž Gregorc (Linz) je enkrat streljal na vrata Pustertala in si prislužil eno dvominutno kazen.