Thermometer Blue 0,09

HK Olimpija IceHL

Petek, 5. 11. 2021, 22.40

Liga ICEHL, 16. krog

Kuraltovi pred gostovanjem v Ljubljani dolgo trli Pustertal, Innsbruck nadaljuje zmagovito

Fehervar | Fehervar Anžeta Kuralta je po podaljšku strl Pustertal. Madžari bodo v nedeljo v derbiju kroga gostovali v Ljubljani. | Foto Soós Attila/Hydro Fehérvár AV19

Petkove tekme v ligi IceHL so se začele z minuto molka v spomin na tragično preminulega hokejista slovaškega kluba iz Bratislave Borisa Sadeckega in direktorja Dušan Paška. Štirje od šestih obračunov - tekma med Olimpijo in Bratislavo je prestavljena - so se končali v podaljšku oziroma po izvajanju kazenskih strelov. Madžarski Fehervar, ki bo v nedeljo gostoval pri Olimpiji, je tesno premagal Pustertal, Innsbruck je nadaljeval odličen niz in vknjižil sedmo zaporedno zmago.

Dušan Pašek
Sportal Hokejski svet pretresa nova tragična zgodba iz Bratislave

Najbližji zasledovalec vodilne Olimpije madžarski Fehervar je po podaljšku strl Pustertal, Anže Kuralt je dvakrat zadel. Madžari za Ljubljančani, s katerimi se bodo v nedeljo pomerili v Tivoliju, s tekmo več zaostajajo štiri točke.

Po podaljšku je slavil tudi Innsbruck, ki je pri Beljaku nadaljeval zmagoviti niz. S sedmo zaporedno zmago so Tirolci napredovali na tretje mesto. Tesno je bilo tudi v domovanju drugega koroškega predstavnika, Celovec je do zmage nad Dornbirnom prišel po podaljšku, Rok Tičar je k zmagi prispeval podajo.

Zadnji Linz je po kazenskih strelih klonil proti Dunaju, ki se je s peto zaporedno zmago povzpel med prvo šesterico. Blaž Gregorc je ob porazu v drugi tretjini izkoristil kazenski strel in izenačil.

Zmage po rednem delu sta vknjižila Salzburg in Gradec. Rdeči biki so s 5:2 zmagali v Znojmu, Aljaž Predan je ob zmagi dvakrat podal, graški panterji pa so s 4:0 odpihnili Bolzano.

Vse tekme so se začele z minuto molka, hokejisti pa na čeladah v spomin na pokojnega Sadeckega nosijo desetico.