Thermometer Blue 0,68

liga EBEL HDD Olimpija Žiga Pance Mitja Robar Jan Urbas Miha Verlič Luka Gračnar Ken Ograjenšek Ivo Jan Bolzano hokej

Nedelja, 9. 10. 2016, 20.18

Liga EBEL, med 6. in 9. oktobrom

Črni niz zmajev se nadaljuje, Verlič s hat-trickom podaj, silovito prebujenje Gradca v 50. minuti

Hokejisti Olimpije so v dveh dneh zabeležili dva poraza. V petek so na gostovanju z 1:4 priznali premoč Bolzanu, z 2:4 pa so v soboto izgubili pri Dornbirnu.

Olimpija je v petek pri Bolzanu povedla, a na koncu izgubila z 1:4, v soboto pa priznala premoč še Dornbirnu.
 | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Olimpija je v petek pri Bolzanu povedla, a na koncu izgubila z 1:4, v soboto pa priznala premoč še Dornbirnu. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Zeleno-beli so odigrali dve zahtevni tekmi v kratkem času in obakrat klonili. Najprej so izgubili na gostovanju pri Bolzanu, ki ga v gosteh sploh še niso premagali, prav tako kot ne Dornbirna, pri katerem so izgubili dan pozneje.

Ljubljanska ekipa je igrala brez dolgoletnega kapetana Aleša Mušiča, ki je v četrtek treniral s člani, prav tako še ni sodeloval povratnik v obrambi Maks Selan.

Gledalci so v Italiji na prvi zadetek čakali vse do 41. minute, ko je Olimpijo v vodstvo popeljal Chris Langkow. A pri vodstvu zmajev, ki so bili v podrejenem položaju (razmerje strelov 33:17), ni ostalo prav dolgo, saj so domačini že čez dve minuti izenačili. Do konca obračuna pa so upravičili vlogo favorita in zmagali s 4:1. Zadnji zadetek so, ko so gostje poskušali brez vratarja, dosegli v prazen gol.

Tudi Dornbirn v gosteh nerešljiva uganka

Na sobotni tekmi je bilo že po petih minutah 2:0 za gostitelje, ki so hitro premagali mladega slovenskega čuvaja mreže Jakoba Raišpa. Jonathan Harty je zaostanek v drugi tretjini nato zmanjšal, a le za slabe tri minute, ko je bilo že 3:1. Nekaj upanja je z zadetkom v 31. minuti vlil Adis Alagić, a spet sta minili le dobri dve minuti, ko so morali zmaji po plošček v svoja vrata. Tudi Dornbirna ljubljansko moštvo v gosteh še ni premagalo.

Olimpija po sedmem porazu na osmih tekmah sezone ostaja prikovana na dno lestvice.

Pance po prekršku igral Žiga Pance je v četrtek igral proti Dunaju in s Celovcem tesno izgubil. | Foto: Sportida Žiga Pance je v četrtek igral proti Dunaju in s Celovcem tesno izgubil. Foto: Sportida

V četrtek sta bila na ledu Celovec in za zdaj še neporaženi Dunaj, ki je na Koroškem slavil z 2:1. Za Korošce sta igrala oba Slovenca Mitja Robar in Žiga Pance, ki ga je na nedeljski tekmi grdo pokosil Nick Ross in si za prekršek priigral štiri tekme prepovedi igranja.

Obračun klubov s slovenskim pridihom je dobil Salzburg Luke Gračnarja (bil je drugi vratar), ki je pred domačimi gledalci s 5:3 premagal Gradec Kena Ograjenška in trenerja Iva Jana. Sobotni nasprotnik Olimpije Dornbirn je v derbiju začelja tesno izgubil z Znojmom, Innsbruck pa je odpravil Madžare.

Verlič podajal za prvi poraz Dunaja, slovenski obračun po popolnem preobratu Gradcu

V nedeljo je Salzburg Luke Gračnarja (tudi tokrat je bil drugi vratar in ni branil) gostoval pri Linzu in z zmago s 4:1 končal šest tekem dolg zmagoviti niz črnih kril.

Beljak Jana Urbasa, ki ni igral, in Mihe Verliča je v avstrijski prestolnici kot prvi v sezoni spotaknil vodilni Dunaj. Verlič je ob zmagi s 3:1 s podajo sodeloval pri vseh treh zadetkih.

Veselje Gradca po popolnem preobratu. Še v 50. minuti je izgubljal z 0:3, na koncu slavil s 4:3. | Foto: Sportida Veselje Gradca po popolnem preobratu. Še v 50. minuti je izgubljal z 0:3, na koncu slavil s 4:3. Foto: Sportida

Na Štajerskem se je odvil slovenski spopad med Gradcem trenerja Iva Jana in Kena Ograjenška in Celovcem, katerega barve branita Žiga Pance in Mitja Robar. Korošci so v 39. minuti vodili s 3:0 – za 1:0 je podal Pance, na 2:0 je s prvim zadetkom v dresu Celovca zvišal Robar –, nato pa je sledil preobrat. Graški panterji so v zadnjih desetih minutah trikrat zadeli in v zadnjih sekundah z zadetkom Oliverja Setzingerja izsilili podaljšek. Tega je v drugi minuti odločil prav Setzinger, ki je postavil piko na i popolnemu preobratu.

Liga EBEL, med 6. in 9. oktobrom:

Četrtek, 6. oktober:
KAC Celovec : Vienna Capitals 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Duller 32.; Tessier 17., Fischer 53.
(Mitja Robar je v dresu Celovca sprožil en strel, Žiga Pance pa tri.)

Petek, 7. oktober:
Bolzano : HDD Olimpija 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)
Yogan 43., Glira 51., Insam 53., Root 60. (EN); Langkow 41.

Red Bull Salzburg : Graz 99ers 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Raymond 4., Thomas 14., Welser 17., Hughes 24., Thomas 57 (PP1); Setzinger 22., Werner 29., Beach 58.
(Luka Gračnar je bil drugi vratar Salzburga in ni branil; Ken Ograjenšek je igral za Gradec.)

Innsbruck : Sapa Fehervar 6:3
Dornbirn : Orli Znojmo 3:4