Petek, 23. 12. 2016, 21.35

Liga EBEL, 22. in 23. december

Olimpija izgubila še desetič zapored

olimpija KAC | Foto Sportida

Hokejisti Olimpije so še drugič v treh dneh priznali premoč Celovcu. Po torkovem domačem porazu (0:3) so s 5:3 izgubili še na Koroškem. To je za Ljubljančane deseti zaporedni poraz.

Olimpija je na Koroškem neuspešno poskušala končati dva negativna niza. Ni ji uspelo končati serije porazov, ki je zdaj že pri številki deset. Prav tako ni našla recepta, kako po dolgem času streti bogati Celovec. To je bil za zelene zmaje še 13. zaporedni poraz proti temu avstrijskemu klubu.

Gostitelji, za katere igrata slovenska reprezentanta Mitja Robar in Žiga Pance, so povedli že v peti minuti, ko je Jeffa Frazeeja ugnal Matthew Neal in sprožil plišasto evforijo (Celovčani so si za dobrodelno tekmo decembra izbrali petkovo z Olimpijo, tako da so gledalci ob prvem zadetku na ledeno ploskev vrgli plišaste igrače). Sredi tretjine je Chris Langkow izenačil, domače pa je pred odmorom z novim vodstvom razveselil Jamie Lundmark. To sta na v nadaljevanju na +3 zvišala Manuel Ganahl in Stefan Geier.

Upanje je Olimpiji v 36. minuti z znižanjem na 4:2 vrnil povratnik po poškodbi Raphael Bussieres. A nato je spet udaril Neal in ob številčni prednosti Celovec spet oddaljil na tri zadetke. Končni rezultat 5:3 je pol minute pred koncem postavil ljubljanski kapetan Aleš Mušič.

Ljubljanski tabor v ponedeljek čaka težko gostovanje, odpotovali bodo k vodilni ekipi lige Dunaju.

Salzburžani vrnili udarec Beljaku

Hokejisti Beljaka so po torkovi domači zmagi nad Salzburgom Luke Gračnarja, h kateri je levji delež prispeval Jan Urbas, gostovali v Salzburgu in izgubili z 2:1. Gradec Kena Ograjenška je prav tako tesno izgubil pri Innsbrucku (3:2).

Liga EBEL

Petek, 23. december
KAC Celovec
: HDD Olimpija 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Neal 5.,48. (PP1), Lundmark 16. (PP1), Ganahl 28., Geier 33.; Langkow 10., Bussieres 36., Mušič 60. (PP1)
(Celovec: Mitja Robar je odsedel malo kazen in sprožil dva strela, Žiga Pance je streljal enkrat.)

Orli Znojmo : Sapa Fehervar 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Red Bull Salzburg : VSV Beljak 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Olson 8., Rauchenwald 41.; Kromp 60.
(Salzburg: Luka Gračnar je bil drugi vratar in ni branil; Beljak: Jan Urbas je sprožil štiri strele, Miha Verlič ni streljal na gol Salzbruga.)

Innsbruck : Graz 99ers 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Lamoureux 5., Spurgeon 15. (Pp1), Smith 38.; Woger 8., Siddall 27.
(Ken Ograjenšek je bil v postavi Gradca.)

Dornbirn : Black Wings Linz 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)