20.22

Anže Kopitar Anže Kopitar

Četrtek, 29. 12. 2011, 20.22

Kopitarjev LA klonil po podaljških v Winnipegu (video)

Los Angeles Anžeta Kopitarja je v severnoameriški hokejski ligi NHL v Winnipegu z minimalno razliko 0:1 klonil po podaljških.

Kopitar je igral 21:52 minute. Čeprav je šestkrat streljal na gol, ni uspel dati gola. V rednem delu sta se tekmeca razšla brez zadetkov, v drugi minuti podaljška pa je zmagoviti gol dosegel 20-letni Evander Kane. Na obračunu sta se izkazala oba vratarja: domači čuvaj mreže Chris Mason je zbral 31, gostujoči Jonathan Bernier pa 26 obramb. Philadelphia je s 4:2 ugnala Pittsburgh, med strelce za domače pa so se vpisali Jaromir Jagr, Max Talbot, Kimmo Timonen in Matt Read. Za goste, ki so tokrat izgubili po štirih zaporednih zmagah, pa sta bila uspešna Tyler Kennedy in Jordan Staal.

Minnesota je po osmih zaporednih porazih končno vknjižila zmago, s 4:3 je ugnala Edmonton. Za Wild so gole dosegli Dany Heatley, Mikko Koivu, Jarod Palmer in Pierre-Marc Bouchard, medtem ko so bili za Oilers uspešni Taylor Hall, Ladislav Smid in Shawn Horcoff. Carolina je po podaljšku s 4:3 ugnala Toronto. Mož odločitve v dodatnem delu je bil Eric Staal, ki je zadel v četrti minuti podaljška. Slednji je v statistiko vnesel dva gola in podajo, med strelce pa sta se vpisala tudi Zac Dalpe in Brandon Sutter. Carolina je zabeležila tretjo zaporedno zmago doma, kar je njihov najdaljši zmagoviti niz to sezono. Za Toronto so gole prispevali Nikolaj Kulemin, Joffrey Lupul in Nazem Kadri.

V ostalih tekmah so New York Islanders s 3:1 ugnali Calgary Flames, Tampa Bay Lightning so s 4:3 premagali Montreal Canadiens, Dallas Stars so morali Columbus Blue Jackets priznati premoč z 1:4, Colorado Avalanche so bili s 3:2 boljši od Phoenix Coyotes, Anaheim Ducks pa so morali z 2:5 priznati premoč Vancouver Canucks.

Liga NHL, 29. december:

Winnipeg Jets : Los Angeles Kings 1:0* Kane 62.

New York Islanders : Calgary Flames 3:1 MacDonald, Tavares, Rolston; Jackman

Pittsburgh Penguins : Philadelphia Flyers 2:4 J. Staal, Kennedy; Timonen, Jagr, Read, Talbot

Carolina Hurricanes : Toronto Maple Leafs 4:3* Sutter, E. Staal 2, Dalpe; Kadri, Kulemin, Lupul

Tampa Bay Lightning : Montreal Canadiens 4:3 Stamkos, Wyman, Bergeron, Lecavalier; Cammalleri, Desharnais, Cole

Minnesota Wild : Edmonton Oilers 4:3 Koivu, Palmer, Bouchard, Heatley; Hall, Smid, Horcoff

Dallas Stars : Columbus Blue Jackets 1:4 Fiddler; Nash 2, Vermette, Tjutin

Colorado Avalanche : Phoenix Coyotes 3:2 Porter, Elliot, Landeskog; Boedker 2

Anaheim Ducks : Vancouver Canucks 2:5 Ryan, Bonino; Sedin H., Hodgson, Raymond, Sedin D. 2