17.05

Kontinentalni pokal HDD Sij Acroni Jesenice

Petek, 23. 10. 2015, 17.05

Jeseničani za uvod nadstreljali in premagali Špance

Jeseničani so na uvodu drugega kroga Celinskega pokala skupine B v Miskolcu s 3:1 premagali špansko Jaco. V boju za prvo mesto, ki vodi v naslednji krog, so še domačini in latvijska Riga.

Po desetih letih so železarji spet del celinske druščine, ki se bojuje za naslov prvaka v Celinskem pokalu in vstopnico za ligo prvakov. Jeseničani so se tekmovanju pridružili v drugem krogu, v katerem skupino B gosti madžarski Miskolc.

Slovenski državni prvaki so turnir začeli z zmago nad največjo neznanko v skupini špansko Jaco, ki so jo dodobra nastreljali (razmerje strelov 38:16), na koncu pa slavili s 3:1. Za Jeseničane so zadeli Aleš Remar, Matevž Erman in Miha Pesjak, Jureta Pavliča pa je ob 16 strelih premagal Pol Gonzalez.

Ob železarjih in Jaci se za zmago v skupini in napredovanje v tretji krog bojujejo še domačini, vodilno moštvo lige MOL Miskolci Jegesmedvek in latvijska Riga, ki ji pripisujejo največ možnosti za napredovanje v tretji krog.