Thermometer Blue 0

Innsbruck Olimpija poraz

Sobota, 12. 12. 2015, 19.55

Innsbruck podaljšal Olimpijin niz porazov na sedem

Hokejisti Innsbrucka so v 29. krogu lige Ebel doma z 8:1 (2:0, 2:1, 4:0) premagali ljubljansko HDD Olimpijo.

Ljubljanski hokejisti tudi po derbiju začelja ostajajo priklenjeni na zadnje, 12. mesto v razvrstitvi lige Ebel. Doslej so dosegli le tri zmage, medtem ko so zbrali 22 porazov za skromnih 15 točk, od 11. mesta, na katerem je Innsbruck, so oddaljeni 16 točk.

Gostitelji so povedli že v četrti minuti, ko je samostojno akcijo zaključil Šved Andreas Valdix. Štiri minute pozneje je bilo že 2:0, ko je vrata gostov, ki so bili tedaj številčno oslabljeni, načel še David Schuller. Po golu v minuli sezoni najboljšega strelca ljubljanske zasedbe Američana Hunterja Bishopa sredi drugega dela je na 1:3 v 33. minuti znižal Andrej Hebar.

Olimpija, ki je uvodno tretjino v strelih izgubila s 6:18, je v drugem delu vzpostavila ravnotežje v strelih (9:10), rezultatsko pa je pred zadnjo tretjino zaostajala z 1:3. V tretji tretjini so domači, ki so zmagali prvič po 13. novembru, vmes pa nanizali devet porazov, dosegli še štiri gole in zadnjeuvrščeni ekipi lige prizadejali nov visok poraz, sicer že sedmega v nizu.