Florida Detroit NHL

Nedelja, 29. 11. 2015, 23.35

Florida v NHL po podaljšku premagala Detroit

Hokejisti Floride so v ligi NHL po podaljšku z 2:1 v gosteh ugnali Detroit.

Teka se je v rednem delu končala z neodločenim izidom 1:1, v drugi minuti podaljška pa je za panterje odločilni gol dosegel Brian Campbell.

V trdi tekmi v Joe Louis Areni so povedla rdeča krila po golu Dylana Larkin, izenačujoči gol pa je dobrih pet minut pred koncem rednega dela dosegel Reilly Smith. Veliko dela sta imela tudi oba vratarja, gostujoči Roberto Luongo je zbral 28, domači češki čuvaj Petr Mrazek pa 30 obramb. Florida se je z jubilejno deseto mesto v tej sezoni povzpela na šesto mesto v atlantski skupini, Detroit pa je na tretjem mestu.

V vzhodni konferenci je trenutno prvo mesto v rokah hokejistov iz Montreala z 39 točkami, štiri manj imajo njihovi tekmeci iz Washingtona, pet manj točk pa rangerji iz New Yorka. V zahodni konferenci vodi Dallas z 38 točkami, sledita mu St. Louis s 33 in Los Angeles z 32 točkami.

Kralji iz Los Angelesa Anžeta Kopitarja bodo v noči na sredo v svoji dvorani Staples Center gostili Vancouver.