22.16

liga NHL Los Angeles Kings Chicago Blackhawks Anže Kopitar Anže Kopitar končnica

Ponedeljek, 26. 5. 2014, 22.16

Dve podaji Kopitarja, pet kraljevskih golov, le še zmaga jih loči od finala

Los Angeles Kings so na četrti tekmi finala zahodne konference lige NHL znova ukanili aktualne prvake, ekipo Chicago Blackhawks. Tokrat kar s 5:2. Od finala jih loči le še ena zmaga.

K izjemni zmagi ekipe Los Angeles Kings nad branilci naslova prvakov v hokejski ligi NHL Chicago Blackhawks je Anže Kopitar prispeval dve podaji. Jake Muzzin in Drew Doughty sta imela v statistiki po zadetek in podajo. To je bila tretja zaporedna zmaga losangeleške zasedbe v finalu zahodne konference lige. Kopitarja in druščino tako le še en uspeh loči od vstopa v drugi finale lige v treh sezonah.

Srečanje je v precejšnji meri zmagovalno obarvala že prva tretjina, saj so kralji že do 16. minute vodili s 3:0. Vratar LA-ja Jonathan Quick je zbral 22 obramb, njegov kolega v vratih Chicaga Correy Crawford pa šest manj.

"Priti v ekipo, ki ima zavest, da lahko premaga vsakega. To dela razliko. Sijajno je igrati v takšnem moštvu in biti del zmagovalne kulture," je po srečanju povedal Marian Gaborik, ki mu je ob drugem zadetku ekipe podal prav Kopitar.

Na peti tekmi v sredo bo imel Kopitar s soigralci priložnost, da se maščuje prvakom za izločitev v lanskem konferenčnem finalu, ko so se poslovili prav po petih tekmah.