7 let, 12 mesecev

liga KHL Jan Muršak CSKA Moskva Spartak Moskva

Sreda, 26. 8. 2015, 22.24

CSKA dobil mestni obračun, francoski povratnik že trese

Hokejisti moskovskega CSKA so dobili tudi drugi obračun sezone, na mestnem derbiju so povratnika v ligi Spartak premagali s 5:2.

Da je še kako pomemben člen vojske ruskih prvakov, je še enkrat več dokazal najboljši strelec CSKA rednega dela lanske sezone Stephane Da Costa. Francoz, ki je zaradi poškodbe izpustil uvodno tekmo, je po podaji Denisa Denisova v tretji minuti poskrbel za vodstvo, v 17. pa priigral še eno (2:1). CSKA-jevci so do drugega odmora še dvakrat zatresli mrežo Spartaka – natančna sta bila Dmitrij Kugrišev in Geoff Platt –, za katerega je dobro minuto pred koncem na 4:2 znižal Casey Wellman. A ni ostalo pri tem rezultatu, saj je Aleksander Radulov dvema podajama dodal zadetek v prazno mrežo in postavil končni izid.

Jan Muršak je za zmagovito ekipo - nasprotnika je nastreljala s 35:17 - igral dobrih 18 minut in pol, sprožil tri strele na gol, dobil 9 od 15 sodniških metov in odsedel malo kazen.

CSKA bo novo tekmo odigral v soboto, ko bo gostoval pri Jokeritu.