1. 11. 2011,
21.55

Torek, 1. 11. 2011, 21.55

Branilci naslova prekinili črn niz

V noči na sredo je bilo na sporedu pet tekem v hokejski ligi NHL. Washington je po podaljšku strl "račke", branilec naslova Boston pa je premagal "senatorje" in prekinil niz treh zaporednih porazov.

Washington je proti Anaheimu zmagal po podaljšku, potem ko je Nicklas Backstrom 42 sekund pred koncem dosegel izenačujoči gol. Backstrom se je izkazal tudi v podaljšku, ko je domačim v tretji minuti priigral zmago.

Boston je s 5:3 odpravil Ottawo, v zadnji tretjini sta izenačeno tekmo z goloma vsega 47 sekund narazen odločila Johnny Boychuk in Daniel Paille. Chris Kelly je prispeval gol in podajo, Zdeno Chara pa dve podaji. Za Ottawo je bil uspešen Jared Cowen, ki je s svojim prvim zadetkom v karieri NHL v zadnji tretjini izenačil 15 minut pred koncem rednega dela tekme.

Carolina je s 4:2 premagala Tampo, po dva zadetka za domače pa sta prispevala Jeff Skinner in Chad LaRose. Skinner, lani novinec lige, je v 12 tekmah te sezone zbral že 12 točk in šest golov. Za goste je prvi gol v NHL dosegel Brett Connolly, drugega je prispeval Teddy Purcell.

Minnesota je Detroit, kjer zaradi poškodbe še vedno ne igra Jan Muršak, premagala po podaljšku z 2:1. V dodatnem delu je mrežo gostiteljev zatresel Devin Setoguchi.

Calgary je pred domačimi gledalci vknjižil visok poraz z 1:5. Nad ekipo so se znesli člani Vancouver Canucks Alexander Edler, Chris Higgins, Alexandre Burrows, Daniel Sedin in Cody Hodgson, medtem ko je častni zadetek za domače prispeval Alex Tanguay.

Liga NHL, 1. november:

Boston Bruins : Ottawa Senators 5:3 (1:2, 2:0, 2:1) Lucic 8., Bergeron 25., Kelley 38., Boychuk 47., Paille 48.; Foligno 6., Da 8., Cowen 46.

Carolina Hurricans : Tampa Bay Lightning 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) Larose 19., 56., Skinner 21., 31.; Purcell 16., Connolly 55.

Detroit Red Wings : Minnesota Wild 1:2 (1:0, 0:0, 0:1; 0:1)- po podaljšku Lindstrom 6; M. Koivu 59., Setoguchi 62.

Washington Capitals : Anaheim ducks 5:4 (0:2, 2:1, 2:1; 1:0) - po podaljšku Wrd 34., Wideman 37., Brouwer 52., Backstrom 60., 63.; S. Koivu 10., Selanne 14., 29., Perry 50.

Calgary Flames : Vancouver Canucks 1:5 (0:3, 0:2, 1:0) Tanguay 60; Higgins 8., Burrows 14., D. Sedin 20., Hodgson 24., Edler 32.