Vegas Golden Knights Florida Panthers NHL

Nedelja, 11. 6. 2023, 6.44

LIGA NHL, FINALE, ČETRTA TEKMA

Vegas le še zmago od zgodovinskega dosežka

Florida Panthers, Vegas Golden Knights | Hokejisti Vegasa so na Floridi prišli do zaključnih ploščkov za naslov prvaka. | Foto Guliverimage

Hokejisti Vegasa so na Floridi prišli do zaključnih ploščkov za naslov prvaka.

Hokejisti Vegas Golden Knights so na četrti tekmi velikega finala lige NHL s 3:2 slavili pri Florida Panthers in v seriji na štiri zmage povedli s 3:1. Zlati vitezi so tako le še zmago oddaljeni od premiernega Stanleyjevega pokala. Chandler Stephenson je za zmagovalce, ki so vodili s 3:0, zadel dvakrat, zmagoviti gol je dosegel William Karlsson.

Oba letošnja finalista igrata drugič v finalu in lovita svoj prvi naslov Stanleyjevega pokala. Vegas je izgubil proti Washingtonu leta 2018 v uvodni sezoni, medtem ko so Florida Panthers leta 1996 v finalu izgubili s Coloradom.

Srečanje v dvorani FLA Live Arena se je za domače začelo slabo, Vegas je z golom Chandlerja Stephensona povedel že v drugi minuti. Rezultat je vztrajal do 28. minute, ko je 29-letni napadalec z drugim golom zvišal na 2:0. Nekaj minut pozneje pa je William Karlsson Vegas odpeljal na +3.

V torek lahko prvič od priključitve NHL (2017/18) osvojijo Stanleyjev pokal. | Foto: AP / Guliverimage V torek lahko prvič od priključitve NHL (2017/18) osvojijo Stanleyjev pokal. Foto: AP / Guliverimage

Domači se niso dali in se poskušali vrniti v igro. Pred koncem druge tretjine je znižal Brandon Montour, v začetku zadnje pa je Aleksander Barkov z znižanjem na 2:3 poskrbel za napeto končnico. V tej znova ni manjkalo zajetnega števila izključitev, a rezultat se ni več spremenil.

"Biti le tekmo oddaljen od naslova, to so bile naše sanje. To bo povsem drugačna tekma od prejšnjih, bolj čustvena, več bo adrenalina, vse bo bolj intenzivno. Vsi se zavedamo, kaj je v igri. Bo na domačem ledu, pred domačimi navijači, bo veliko podpore s tribun. Najbolj pomembna bo zbranost v vsaki menjavi, ki jo bomo imeli. Ampak čutim dovolj samozavesti," je povedal Stephenson.

Navijači Vegasa imajo ogromno razlogov za zadovoljstvo. | Foto: AP / Guliverimage Navijači Vegasa imajo ogromno razlogov za zadovoljstvo. Foto: AP / Guliverimage

Po štirih finalnih dvobojih precej bolje kaže hokejistom iz prestolnice igralništva. Vegas je namreč prepričljivo dobil obe tekmi na domačem ledu (5:2, 7:2), nato na tretji izgubil v podaljšku (2:3), na četrti na Floridi pa slavil s 3:2 in si priigral zaključne ploščke za velik uspeh. Prvega lahko izkoristi v torek pred domačimi gledalci.