Liga NHL, 28. oktober

Nov glavobol za Kopitarjeve: Vsak večer smo za gol prekratki #video

Anže Kopitar | Anže Kopitar je z Los Angelesom še šestič zapored ostal praznih rok. | Foto Guliverimage

Anže Kopitar je z Los Angelesom še šestič zapored ostal praznih rok.

V noči na petek je bilo v hokejski ligi NHL odigranih devet tekem. Na delu so bili tudi Kopitarjevi Los Angeles Kings, ki so na domačem ledu pričakali Winnipeg Jets, po dveh tretjinah vodili z 2:1, nato pa znova ostali brez vsega. Vknjižili so šesti zaporedni poraz (2:3), statistika Anžeta Kopitarja, ki je proti vratom usmeril en strel, pa je ostala prazna.

Florida Panters
Sportal Hokejisti Floride ostajajo stoodstotni #video

Kralji nadaljujejo z manj uspešnimi predstavami v sezoni 2021/22. Odprli so jo z zmago, na kateri je izstopal kapetan Anže Kopitar, nato pa je sledilo kar šest zaporednih porazov. V noči na petek jim je v domači dvorani Staples Center še po dveh tretjinah kazalo dobro. Proti gostom iz Winnipega so po zaslugi zadetkov Rasmusa Kuparija in Adriana Kempeja vodili z 2:1, a je nato sledil preobrat.

Vrhunci dvoboja v Los Angelesu:

Jets so v zadnji tretjini dvakrat premagali vratarja Los Angelesa Jonathana Quicka in zmagali s 3:2. Kralji so tako znova ostali brez točk, strelska statistika Hrušičana, ki je v dobrih 22 minutah, kolikor jih je prebil na ledu, enkrat streljal na vrata, pa je ostala prazna. Junak gostov iz Kanade je bil dvakratni strelec Pierre-Luc Dubois.

Adrian Kempe je v 22. minuti popeljal Los Angeles v vodstvo z 2:1. To je bil tudi zadnji zadetek Kraljev na tekmi. | Foto: Reuters Adrian Kempe je v 22. minuti popeljal Los Angeles v vodstvo z 2:1. To je bil tudi zadnji zadetek Kraljev na tekmi. Foto: Reuters

To je bil četrti poraz Los Angelesa za en zadetek v sezoni. "Nekako najdemo način, da izgubimo tekmo. Puščamo tekmece, da se vrnejo v igro. Vsak večer smo za gol prekratki in to sami dopustimo. To moramo popraviti," je po tekmi povedal trener Todd McLellan in dodal, da ne verjame, da se morajo igralci naučiti dobiti takšne obračune. "Imamo dovolj izkušenih hokejistov v ekipi, ki so dobili velike, pomembne tekme," je dodal trener Kraljev, ki so v zadnjih dneh za najmanj osem tednov izgubili Drewa Doughtyja, sezono pa je že končal Sean Walker.

Joel Quenneville
Sportal Trener najboljše ekipe odstopil zaradi spolnega škandala

Precej bolje sta sezono začeli Florida, ki je stoodstotna s sedmimi zmagami in ponoči ni igrala, ter Carolina, ki je sploh prvič v zgodovini sezono začela s šestimi zmagami in brez poraza. Tokrat je s 3:0 odpravila Boston. Prvi poraz je doživel St. Louis, ki je doma izgubil proti Coloradu s 3:4. J.T. Compher je zadel dvakrat za zmagovalce. Montreal je v gosteh s 4:0 San Jose. Kanadčani bodo naslednji tekmec Los Angelesa, in sicer v soboto ob 22. uri po slovenskem času.

Los Angeles Kings : Winnipeg Jets 2:3
Kupari 12., Kempe 22.; Dubois 5., 48., Copp 43.
Anže Kopitar (Los Angeles) je na ledu prebil 22 minut in 28 sekund ter enkrat streljal na gol.

Carolina Hurricanes : Boston Bruins 3:0
Pittsburgh Penguins : Calgary Flames 0:4
Tampa Bay Lightning : Arizona Coyotes 5:1
St. Louis Blues : Colorado Avalanche 3:4
Anaheim Ducks : Buffalo Sabres 3:4*
Seattle Kraken : Minnesota Wild 4:1
Vancouver Canucks : Philadelphia Flyers 1:2
San Jose Sharks : Montreal Canadiens 0:4