Fassa HDD Jesenice Alpska liga

Četrtek, 27. 1. 2022, 22.42

Alpska liga, master skupina, 27. januar

Železarji drugi del začeli z zmago v Italiji

HDD Jesenice HK Olimpija polfinale DP Nik Zupančič | Jeseničani so drugi del Alpske lige začeli z zmago pri Fassi. | Foto Grega Valančič/Sportida

Jeseničani so drugi del Alpske lige začeli z zmago pri Fassi.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice, ki so redni del Alpske lige zanesljivo končali na prvem mestu, so tudi drugi del tekmovanja, po katerem se bodo prva štiri moštva tako imenovane master skupine uvrstila v četrtfinale, začeli z zmago na gostovanju pri Fassi. Železarji so zmagali s 6:2.

HDD Sij Acroni Jesenice HK Olimpija polfinale
Sportal Vesel, da jim je uspelo prvič v zgodovini, a zdaj prihaja pomembnejši del

Master skupino sestavlja najboljših šest kolektivov rednega dela, ki v drugem delu odigrajo deset tekem: vsaka ekipa z vsako doma in v gosteh. Po koncu drugega dela si najboljše štiri priborijo četrtfinalno vstopnico, preostali dve pa morata v dodatne boje. Ekipe so v drugi del odnesle bonus točke po sistemu 4-3-2-1-0-0.

Jeseničani bodo boj za četrtfinale začeli s štirimi bonus točkami, danes pa po zmagi s 6:2 nad Fasso dodali še tri in so zanesljivo na vrhu masters skupine. V tej igrajo še Asiago, Ritten, Lustenau, Cortina in Fassa

Današnja zmaga je že 11. v nizu, zadnji poraz so doživeli 26. novembra lani.

Na koncu pa so bili danes kljub slabšemu začetku prepričljivi. Le v uvodni tretjini so bili domači enakovredni, ko so tudi povedli, za Jeseničane je prvi gol dosegel Erik Svetina. Fassa je ob igralcu več še enkrat povedla, potem pa so gostje močno pritisnili. Še v drugi tretjini je izenačil Jesperi Viikila, v zadnji, ko je bilo razmerje strelov 17-5, pa so gostje dodobra napolnili mrežo domače zasedbe.

Nejc Brus in Andraž Zibelnik sta v dveh minutah povišala vodstvo na 4:2, v 51. minuti je zadel še Jaša Jenko, piko na i je v 59. postavil Luka Ulamec.

Naslednja tekma čaka Jeseničane v soboto, ko bodo gostili Asiago.

Moštva, ki so se v rednem delu zvrstila na mestih med 7. in 17., tekmovanje nadaljujejo v dveh kvalifikacijskih skupinah A in B, v katerih vsako z vsakim odigra dve tekmi. Najboljša tri iz vsake kvalifikacijske skupine ter peti in šesti iz master skupine se nato pomerijo za preostala štiri prosta mesta v končnici.

Alpska liga, master skupina

Četrtek, 27. januar
Fassa : HDD Sij Acroni Jesenice 2:6 (1:0, 1:2, 0:4)
Tedesco 13. (PP1), Iori 28. (PP1); Svetina 25., Viikila 37., Brus 43., Zibelnik 45., Jenko 51., Ulamec 59.

Lustenau : Asiago 1:3
Cortina : Ritten 0:4

Lestvica*

1. HDD Sij Acroni Jesenice 1 tekma - 7 točk (4)
2. Asiago 1 - 6 (3)
3. Ritten 1 - 5 (2)
4. Lustenau 1 - 1 (1)
......................................
5. Fassa  1 - 0 (0)
6. Cortina  1 - 0 (0)

*Prva štiri moštva se uvrstijo v četrtfinale, peto in šesto igrata dodatne tekme za četrtfinale.
() - v oklepaju je število bonus točk, ki jih je moštvo preneslo iz rednega dela