Nedelja, 22. 10. 2017, 19.44

Alpska liga, 17. do 22. oktober

Olimpiji ni uspelo ponoviti jeseniškega scenarija

Alpska liga Olimpija Rittner Buam | Foto Urban Urbanc/Sportida

Hokejisti Olimpije so po sobotni zmagi v gosteh pri Zell am Seeju, v nedeljo doma izgubili s Feldkirchom (2:3), ki so ga Jeseničani v soboto premagali po popolnem preobratu v zadnjih minutah tekme. V sredo sledi drugi spopad večnih tekmecev v tem tekmovanju, zmaji bodo železarje pričakali ob 19.15.

Ljubljančani prav veliko časa za počitek po vrnitvi s sobotnega gostovanja, na katerem so s 5:2 premagali Zell am See, niso imeli. V nedeljo so doma pričakali avstrijski Feldkirch, ki se je dan prej opekel na Jesenicah, tokrat pa podobnega preobrata ni dopustil, čeprav se mu je Olimpija v zadnjih minutah povsem približala.

Zeleno-beli tabor je sicer srečanje odprl z zadetkom Mihe Zajca v deveti minuti, vendar pri vodstvu ni ostalo prav dolgo. Dylan Stanley je v 13. minuti izenačil, goste pa je na prvi odmor z vodstvom popeljal Christoph Draschkowitz.

Alpska liga Olimpija Rittner Buam | Foto: Urban Urbanc/Sportida Foto: Urban Urbanc/Sportida

Po dobri polovici srečanja je Stanley kljub igralcu manj uspel premagati Roberta Kristana in zvišati prednost na dva zadetka. Olimpiji je upanje pet minut pred koncem z znižanjem na 2:3 vrnil branilec Kristjan Čepon. Zmaji so ob koncu podaljšek poskušali izsiliti brez vratarja in s šestimi igralci v polju, a se jim načrt ni izšel. Feldkirch je iz Ljubljane odpeljal vse tri točke.

Olimpija bo v Alpski ligi spet v pogonu v sredo, ko bo na sporedu drugi obračun večnih tekmecev v tem tekmovanju. Prvega so pred dnevi s 6:4 dobili železarji. Sredina tekma se bo v Tivoliju začela ob 19.15.

Brez težav pri Zell am Seeju

Matic Kralj, Miha Zajc in Andrej Hebar so v soboto pri Zell am Seeju do 23. minute priskrbel vodstvo s 3:0. Gostitelji so nato znižali na 1:3, a je Miha Pesjak v začetku zadnje tretjine zelene spet odpeljal na +3. Deset minut pred koncem so domači spet znižali, Črt Snoj pa je v 57. minuti postavil končnih 5:2. Tadej Čimžar je bil s tremi zadetki junak Jesenic. | Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič Tadej Čimžar je bil s tremi zadetki junak Jesenic. Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Velik preobrat Jesenic ob koncu tekme

Hokejisti Jesenic so v soboto po popolnem preobratu (zaostajali so z 1:4) v zadnjih desetih minutah rednega dela tekme proti Feldkirchu izsilili podaljšek in po kazenskih strelih zmagali s 5:4.

Jeseničani so odlično odprli srečanje, Tadej Čimžar jih je že v tretji minuti popeljal v vodstvo, a so gostje hitro izenačili, v nadaljevanju pa še naprej tresli jeseniško mrežo. V 28. minuti je Clarke Saunders klonil četrtič, Feldkirch pa je na odmor pred zadnjo tretjino odšel z lepo prednostjo (4:1). HDD Jesenice HK Olimpija | Foto: Vid Ponikvar Foto: Vid Ponikvar

Pri takšnem rezultatu je ostalo vse do 51. minute, ko je Čimžar z drugim zadetkom vrnil upanje, tri minute pred koncem rednega dela pa s hat-trickom svoje moštvo povsem približal Avstrijcem. Le 20 sekund zatem je zadel še Jaka Šturm in izsilil podaljšek, v katerem zadetka ni bilo, tako da so odločali kazenski streli. Po teh so se veselili železarji - zmagovitega je dosegel Žan Jezovšek -, ki so v Alpski ligi zmagali devetič zapored.