Rajmond Debevec Strelstvo

Sreda, 25. 5. 2016, 12.23

Slovenska strelska legenda se od Münchna poslavlja z 52. mestom

Rajmond Debevec | Foto Vid Ponikvar

Slovenska strelska reprezentanca je končala nastope na letošnji tretji tekmi svetovnega pokala v Münchnu, za slovo od Nemčije pa je Rajmond Debevec v kraljevski disciplini malokalibrska puška trojni položaj s 1162 krogi zasedel 52. mesto.

Najboljši slovenski strelec vseh časov Rajmond Debevec je v strelskem maratonu kleče zadel 389, leže 396 in stoje 377 krogov, skupni seštevek pa mu je na koncu navrgel mesto v drugi polovici nastopajočih. Trikratni nosilec olimpijskega odličja je bil edini slovenski predstavnik na preizkušnji, saj se Robi Markoja in Žan Kelenc na torkovih eliminacij nista prebila na današnjo tekmo.

Za najboljši slovenski izid v bavarski prestolnici je poskrbel Kevin Venta, ki je na nedeljski tekmi v disciplini malokalibrska pištola zasedel 14. mesto in le za krog zgrešil razstreljevanje za veliki finale osmih strelcev. Slabše se je odrezal na preizkušnji z zračno pištolo, ko je osvojil 58. mesto, njegov reprezentančni kolega Blaž Kunšek pa 75. mesto.

Najboljša slovenska strelka z zračno puško Živa Dvoršak je na tekmi z zračno puško, kar je njena paradna disciplina, zasedla 29. mesto, Urška Kuharič 88., Klavdija Jerovšek pa 108. mesto.

Dvoršakova je na strelskem maratonu osvojila 61. mesto, Jerovškova in Kuharičeva pa se nista prebili na tekmo, tako kot Debevec, Markoja, Kelenc in Gregor Gotovina na eliminacijski tekmi z malokalibrsko puško leže. Na moški tekmi z zračno puško je Benjamin Jodl osvojil 68., Kelenc 70. in Željko Moičević 80. mesto.

Naslednja tekma za svetovni pokal bo med 20. in 29. junijem v azerbajdžanskem Bakuju, finale svetovnega pokala pa bo med 4. in 10. oktobrom v italijanski Bologni.