Katja Fain Peter John Stevens Tjaša Vozel

Sobota, 9. 10. 2021, 19.51

BUDIMPEŠTA, SVETOVNI POKAL V PLAVANJU

Za slovo od Madžarske finale za Fainovo in Vozlovo

Tjaša Vozel | Tjaša Vozel je v finalu 100 m prsno zasedla sedmo mesto. | Foto Vid Ponikvar

Tjaša Vozel je v finalu 100 m prsno zasedla sedmo mesto.

Slovenski plavalci se od svetovnega pokala v Budimpešti poslavljajo s še dvema finalnima nastopoma. Mariborčanka Katja Fain je z 8:26,24 osvojila peto mesto na 800 m prosto, Tjaša Vozel iz kranjske Zvezde pa je bila z 31,55 sedma na 100 m prsno.

Že v petek je Peter John Stevens zmagal na 50 m prsno, Fainova pa je z novim slovenskim rekordom 1:54,25 zasedla drugo mesto na 200 m prosto.

Stevens se je danes predstavil še v "trening tekmi" na 200 m prsno in bil 17. Nika Fain je na 100 m prosto osvojila 27. mesto, specialistka za prsni slog Vozlova je bila uvrščena 10 mest nižje.

Nastopila sta še dva mlada slovenska plavalca. Sašo Boškan iz Triglava, ki si je v četrtek na 400 m prosto priplaval prvi finale v karieri, je bil na 200 m prosto 17., Jaka Pušnik iz Olimpije je tekmo končal dve mesti za njim. Na 100 m hrbtno je bil Pušnik 38.

Tekmovalna sezona se bo prihodnji teden nadaljevala v Kranju, selektor Gorazd Podržavnik pa bo po tej tekmi potrdil reprezentanco za novembrsko evropsko prvenstvo v Kazanu. Svetovni pokal se bo čez 14 dni nadaljeval v Dohi.