Kevin Venta zračna pištola

Sobota, 25. 6. 2016, 11.33

Venta v Bakuju do najboljše uvrstitve z zračno pištolo

Kevin Venta

Slovenski strelec Kevin Venta je na današnji tekmi v azerbajdžanskem Bakuju dosegel svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu z zračno pištolo. Ormožan je zadel 576 krogov, kar je na koncu zadostovalo za 23. mesto, dan pred tem je zasedel 20. mesto v disciplini malokalibrska pištola na 50 metrov.

Kevin Venta je na današnji tekmi najboljšo predstavo prikazal v drugi seriji, ko je zbral 99 krogov, po enkrat je zadel 98, 96 in 95, dvakrat pa po 94 krogov. Do uvrstitve za finalno razstreljevanje so ga ločili štirje krogi, zato pa je močno izboljšal svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu z zračno pištolo, ki jo je dosegel pred dvema letoma na Pragerskem, ko je osvojil 33. mesto.

Na današnji tekmi, ki je bila zadnja velika preizkušnja pred nastopom na avgustovskih poletnih olimpijskih igrah v Rio de Janeiru, je smetano pobral Brazilec Felipe Almeida Wu (200,0/580), drugi je bil Indijec Jitu Rai (199,5/580), tretji pa Južnokorejec Jongoh Jin (178,8/586).

Rajmond Debevec se je po današnji eliminacijski tekmi prebil na nedeljsko preizkušnjo v disciplini malokalibrska puška leže na 50 metrov, potem ko je zadel 615,2 kroga, medtem ko je Robi Markoja izpadel, saj je zadel le 605,4 kroga.