Ana Velenšek

Ponedeljek, 19. 6. 2017, 8.27

Velenškova že na premieri v novi kategoriji do bronastega odličja

Ana Velenšek | Foto Grega Valančič/Sportida

Slovenska judoistka Anamari Velenšek je na tekmi velike nagrade v mehiškem Cancunu osvojila tretje mesto v kategoriji nad 78 kilogramov. Velenškova, ki je lani na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru osvojila bronasto kolajno med borkami do 78 kg, je tokrat premierno nastopala v kategoriji višje.

Velenškova je izgubila uvodno borbo proti Brazilki Rochelle Nunes, nato pa premagala Američanko Mackenzie Williams in v borbi za bron še eno Američanko Nino Cutro-Kelly ter se tako veselila prvega uspeha v supertežki kategoriji.

Ker Velenškova v tej kategoriji še ni nastopala, nima točk na lestvici IJF, s čimer bo na avgustovskem svetovnem prvenstvu v Budimpešti nepostavljena borka in tako nevarna tudi za favoritinje te kategorije. Zmagala je Hrvatica Ivana Šutalo.

Bron za Velenškovo in tri peta mesta Štangarjeve

Skupni izkupiček slovenske izbrane vrste v Mehiki je tretje mesto Velenškove in tri peta mesta Anje Štangar med borkami do 52 kg, Andraža Jereba v kategoriji do 66 kg in Andreje Leški v kategoriji do 63 kg. V Cancunu se je za točke svetovnega pokala borilo 186 borcev in bork iz 36 držav.