30. 9. 2012,
19.33

Nedelja, 30. 9. 2012, 19.33

Umetnostna drsalka Patricija Gleščič 11. na Bledu

Na Bledu je med 26. in 29. septembrom potekalo mednarodno mladinsko tekmovanje v umetnostnem drsanju, veliki mladinski pokal Mednarodne drsalne zveze, Senčila Bled Cup Junior Grand Prix.

Na Bledu so nastopili najboljši mladi drsalci, ki bodo v naslednjih letih krojili sam vrh svetovnega umetnostnega drsanja. Na tekmovanju, ki velja za najprestižnejše mladinsko tekmovanje v umetnostnem drsanju, je v treh kategorijah, moški, ženske, plesni pari nastopilo 29 fantov iz 24 držav in 33 deklet iz 28 držav ter 18 plesnih parov iz 14 držav.

Zmagovalec v kategoriji mladincev je 17-letni Joshua Farris iz Združenih držav Amerike, ki je v letu 2011 osvojil dve prvi mesti na velikem mladinskem pokalu v Gdansku in v Tallinnu, na finalni tekmi za veliki pokal pa je dosegel tretje mesto. Na letošnjem svetovnem mladinskem prvenstvu je osvojil drugo mesto. Drugi je bil Kitajec Boyang Jin, tretji pa Rus Aleksander Samarin.

Zmagovalka v kategoriji mladink je Hae Jin Kim iz Južne Koreje, druga je Barbie Long iz ZDA, tretja pa Jevgenia Gerasimova iz Rusije.

Zmagovalca v kategoriji mladinskih plesnih parov pa sta Alexandra Aldridge in Daniel Eaton iz ZDA, druga sta Ana Janovskaja in Sergej Mozgov iz Rusije, tretja pa Andreanne Poulin in Marc-Andre Servant iz Kanade.

Slovenijo so zastopali najboljša slovenska mladinka 18-letna Patricija Gleščič iz Ljubljane, ki je bila v konkurenci mladink 11., Patricia Juren in Naja Ferkov sta zasedli 28. in 30. mesto. Pri fantih je komaj 13-letni Matej Gregorc, domačin z Bleda, zasedel 24. mesto, 16-letni Krištof Brezar iz Kranja pa je bil 28.