15.37

judo Tina Trstenjak Rok Drakšič

Sobota, 1. 11. 2014, 15.37

Trstenjakova zmagala v Abu Dabiju, Drakšič tretji

Slovenska judoistka Tina Trstenjak je zmagala na tekmi svetovnega pokala v Abu Dabiju med borkami do 63 kilogramov. Rok Drakšič je v kategoriji do 73 kilogramov osvojil tretje mesto.

Adrian Gomboc pa je bil med borci do 66 kg peti.

Trstenjakova je za prvo mesto na prestižnem turnirju v Združenih arabskih emiratih najprej premagala Mongolko Tsedevsuren, Kitajko Junxio Yang in Poljakinjo Agato Ozdoba. V finalu se je spoprijela z Nizozemko Anicko Van Emden in najprej po polovici borbe povedla z metom za vazari, dvajset sekund zatem pa Nizozemko na tleh ustavila še s končnim prijemom za predčasno zmago. Drakšič je za bron vknjižil štiri zmage, poraz je moral priznati le v polfinalu proti Nizozemcu Dexu Elmontu.

Andraž Jereb (do 66 kg) in Petra Nareks (do 52 kg) sta ostala brez uvrstitve, v nedeljo pa bo v dvorani FGB nastopila še Ana Velenšek med borkami do 78 kilogramov.

V Abu Dabiju nastopa 318 judoistov in judoistk iz 59 držav, ki se potegujejo za skupni denarni sklad 154.000 ameriških dolarjev, pri čemer prvo mesto prinaša 5000 dolarjev (4000 judoist, 1000 trener), drugo 3000, tretje pa 1500 USD.