13.34

Bojan Tokič

Sreda, 2. 11. 2011, 13.34

Tokič močno napredoval na svetovni lestvici

Najboljši slovenski igralec Bojan Tokič je najnovejši lestvici Mednarodne namiznoteniške zveze (ITTF) na 25. mestu.

S tem je še izboljšal svojo najboljšo uvrstitev v zgodovini slovenskega namiznega tenisa, saj je napredoval kar za dvajset mest.

Devetindvajsetletni Novogoričan, rojen v bosanskem Jajcu, je na nedavnem evropskem prvenstvu osvojil dve medalji, ob tem se je že prej neposredno uvrstil na olimpijske igre v Londonu leta 2012. Tokič je sredi oktobra v poljskem Gdansku na EP najprej osvojil z bron v dvojicah, nato pa je kolajno enakega sijaja osvojil tudi med posamezniki.

Drugi najboljši slovenski posameznik Saš Lasan je trenutno na 202. mestu lestvice in je v zadnjem času nazadoval za 20 mest. Izmed deklet je najboljša Slovenka Martina Pohar na 204. mestu. Jana Tomazini, druga Slovenka, je izgubila 29 mest in je na 282. mestu.

Na prvih petih mestih med igralci ni nobenih sprememb, med najboljšimi šestimi pa je peterica Kitajcev. Vodi Long Ma, na četrtem mestu pa je najboljši Evropejec Timo Boll iz Nemčije. Med deseterico je od igralcev izven Azije samo še beloruski veteran Vladimir Samsonov (9.). Med ženskami sta najboljši Kitajki zamenjali mesti, zdaj je Ning Ding na čelu pred Xiaoxia Li. Najboljša igralka iz Evrope pa je šele na 14. mestu, vendar še ena Kitajka z nizozemskim potnim listom, Jiao Li. Prva igralka, ki ne izvira iz Azije, pa je šele na 29. mestu; na tem položaju je Viktorija Pavlovič iz Belorusije.