7 let, 12 mesecev

Bojan Tokič

Nedelja, 1. 2. 2015, 9.27

Tokič in Galičeva poražena že na uvodu

Bojan Tokič se je po dolgem času pojavil na turnirju svetovne serije. Na mednarodnem prvenstvu Madžarske ni bil uspešen, izpadel je že v prvem krogu. S 4:0 (8, 8, 7, 12) ga je ugnal Katarec Lin Ping.

V ženskih kvalifikacijah je bila zelo uspešna Alex Galič, ki se je s tremi zmagami uvrstila na glavni turnir, kar pa po dveh porazih ni uspelo Manci Fajmut. Galičeva je nato v prvem krogu z 0:4 morala priznati premoč drugi nosilki, Japonki Sayaki Hirano.

Že v kvalifikacijah je izpadel Jan Žibrat, s 4:2 (8, 10, 13, -9, -6, 11) ga je po ogorčenem boju ugnal Rus Fedor Kuzmin, nekoč član evropskega vrha. Slovenci so nastopili tudi med dvojicami. Žibrat in Jorgič sta dosegla eno zmago, se uvrstila med najboljših 32 (glavni turnir je igralo 16 parov), medtem ko Tokiču skupaj s stalnim partnerjem Srbom Aleksandrom Karakaševićem ni uspelo niti tega. V prvem krogu kvalifikacij ženskih dvojic sta bili neuspešni tudi Galičeva in Fajmutova.

Številno je bilo slovensko zastopstvo v tekmovanju do 21 let. Iz predtekmovalne skupine se je po treh zmagah uspelo uvrstiti Darku Jorgiču, ki je nato v dodatnih kvalifikacijah za glavni turnir s 3:4 izgubil proti Nemcu Killianu Ortu, že v skupinah pa sta izpadla Deni Kožul in Ludvik Peršolja. Galičeva je nastopila tudi na turnirju mlajših članic, tudi tam pa je izpadla v prvem krogu, še enkrat je bila za njo usodna Japonka, tokrat Miyu Kato.