7 let, 12 mesecev

Franček Gorazd Tiršek Franc Pinter

Nedelja, 12. 7. 2015, 9.34

Tiršek zmagal, Pinter gre v Rio

Slovenski strelec Franček Gorazd Tiršek je na tekmi svetovnega pokala v hrvaškem Osijeku osvojil prvo mesto z zračno puško (212,0 kroga).

Franc Pinter pa je na preizkušnji z malokalibrsko puško s 1140 krogi zasedel šesto mesto in izpolnil normo za nastop na svojih sedmih paraolimpijskih igrah, ki bodo prihodnje leto v Rio de Janeiru.

Damjan Pavlin je ostal brez brez norme za Rio de Janeiro, na tekmi z zračno puško je zasedel sedmo mesto.

Na lanskem svetovnem prvenstvu v nemškem Suhlu sta si olimpijski vozovnici zagotovila Tiršek in Veselka Pevec.