Nedelja, 15. 9. 2024, 13.57

Svetovni pokal, kajakaški kros, Ivrea

Slovenci v krosu precej manj uspešni kot v slalomu

kajakaški kros | V kajakaškem krosu niso bili najbolj razpoloženi, čast je reševal Jakob Šavli, ki je edini dospel do četrtfinala. | Foto Daniel Novakovič/STA

Zadnji dan tekmovanj svetovnega pokala v kajaku in kanuju na divjih vodah v Ivrei za Slovence ni bil tako uspešen kot dan prej, ko so v slalomu nizali vrhunske dosežke. V kajakaškem krosu niso bili najbolj razpoloženi, čast je reševal Jakob Šavli, ki je edini dospel do četrtfinala.

Peter Kauzer
Sportal Po Savšku ugodili pritožbo še Kauzerju, ki se je tako kot Terčelj povzpel na stopničke

V svoji skupini osmine finala je bil drugi, v četrtfinalni pa zadnji, premagali so ga Francoz Gael Adisson, Poljak Mateusz Polaczyk, sicer zmagovalec sobotnega slaloma, ter še en Francoz Benjamin Renia.

V kronometru je bil Šavli 20., v izločilne dvoboje pa se nista uvrstila Žiga Lin Hočevar s 27. in Tine Kancler z 32. dosežkom. Slednji je v razvrstitvi svetovnega pokala nazadoval na 11. mesto.

Zmagovalec je postal Britanec Jonny Dickson, drugi je bil Adisson, tretji pa Dicksonov rojak Sam Leaver.

Pri dekletih sta se z 19. oziroma 23. časom kronometra v izločilne boje uvrstili Ajda Novak in Eva Alina Hočevar, a sta nato takoj izpadli. Že po vožnji na čas je tekmovanje končala Eva Terčelj, ki je tako v seštevku svetovnega pokala v tej disciplini s tretjega padla na deveto mesto.

Prvi dve mesti sta zabeležili Britanki, zmagala je Mallory Franklin pred vodilno v svetovnem pokalu Kimberley Woods. Tretja je bila olimpijska prvakinja Avstralka Naomie Fox.