SiolNET. Sportal Drugi športi
0,19

termometer

  • Messenger
  • Messenger
Slovenska reprezentanca za sredozemske igre

Več kot 130 slovenskih športnikov na sredozemske boje v Oran

0,19

termometer

Oran | V Oranu bo tekmovalo več kot 130 slovenskih športnic in športnikov. | Foto: Guliverimage
V Oranu bo tekmovalo več kot 130 slovenskih športnic in športnikov. Foto: Guliverimage

Alžirsko mesto Oran bo med 25. junijem in 5. julijem prizorišče sredozemskih iger, na katerih bo nastopila številčna slovenska zasedba. Na seznamu je kar 138 slovenskih športnic in športnikov, ki bodo tekmovali v 21 panogah.

Sredozemske igre so regionalno športno tekmovanje v olimpijskih in neolimpijskih športnih panogah, organizirane pa so pod okriljem Mednarodnega komiteja za sredozemske igre.

Na njih sodelujejo države Evrope (Albanija, Andora, Bosna in Hercegovina, Ciper, Hrvaška, Slovenija, Španija, Francija, Grčija, Italija, Kosovo, Makedonija, Malta, Monako, Portugalska, San Marino, Srbija, Črna gora, Turčija), Afrike (Alžirija, Egipt, Libija, Maroko, Tunizija) in Azije (Libanon, Sirija).

Kvalifikacije za SP: Slovenija - Srbija (rokomet), Uroš Zorman Sportal Zorman razkril karte za sredozemske igre

Tadej Kljun bo del slovenske rokometne reprezentance. | Foto: Grega Valančič/Sportida Tadej Kljun bo del slovenske rokometne reprezentance. Foto: Grega Valančič/Sportida

Letošnje bodo potekale v Alžiriji, natančneje v Oranu, kjer se bodo športniki borili v 23 športih (atletika, badminton, lokostrelstvo, športna in ritmična gimnastika, košarka tri na tri, odbojka, balinanje, boks, cestno kolesarstvo, konjeništvo, sabljanje, nogomet, rokomet, judo, karate, jadranje, strelstvo, plavanje, namizni tenis, taekwondo, tenis, vaterpolo, dvigovanje uteži in rokoborba). 

V Alžirijo bo odpotovala številčna slovenska odprava, ki bo tekmovala v 21 športih.

ATLETIKA

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Agata Zupin

400 m ovire; 4 x 400 m štafeta

Anita Horvat

400 m; 4 x 40 0m štafeta

Jerneja Smonkar

80 0m; 4 x 40 0m štafeta

Maja Pogorevc

4 x 400 m štafeta

Neja Filipič

troskok; daljina

Eva Pepelnak

troskok

Filip Jakob Demšar

110 m ovire

Gregor Grahovac

4 x 400 m štafeta

Jan Luxa

troskok

Jure Grkman

200 m; 4 x 400 m štafeta

Lovro Mesec Košir

4 x 400 m štafeta

Robert Renner

palica

Rok Ferlan

4 x 400 m štafeta

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Albert Šoba

vodja ekipe

Jurij Rovan

trener

Matija Šestak

trener

Srđan Đorđević

trener

 

BADMINTON 

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Nika Arih

posamezno; dvojice

Petra Polanc

posamezno; dvojice

Andraž Krapež

posamezno; dvojice

Miha Ivanič

posamezno; dvojice

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Matevž Šrekl

vodja ekipe/trener

 

BALINANJE

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Nina Volčina

Lyonnaise Progressive

Tadeja Petrič

Lyonnaise Precision

Marko Švara

Lyonnaise Precision

Martin Zdauc

Lyonnaise Progressive

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Bojan Berčič

trener

 

BOKS

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Nik Nikolov Veber

-63 kg

Tadej Černoga

-60 kg

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Vlatko Nikolov

trener

 

DVIGANJE UTEŽI

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Nastasja Štesl

59 kg

Jure Škedelj

102 kg

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Damjan Čanžek

vodja ekipe/trener

 

GIMNASTIKA – ŠPORTNA

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Lucija Hribar

mnogoboj; ekipno

Sara King

mnogoboj; ekipno

Teja Belak

preskok; gred; ekipno

Tjaša Kysselef

preskok; parter; ekipno

Zala Trtnik

dvovišinska bradlja; ekipno

Luka Bojanc

obroči

Nikolaj Božič

parter

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Nataša Retelj

trener

Andrej Mavrič

trener

Sebastijan Piletič

trener

Urban Sever

trener

 

JADRANJE

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Lin Pletikos

Laser Radial

Lina Eržen

IQFOIL

Žan Luka Zelko

Laser

Liam Orel

Laser

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Igor Eržen

trener

Luka Radelić

trener

 

JUDO

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Andreja Leški

-63 kg

Anja Štangar

-52 kg

Anka Pogačnik

-70 kg

Maruša Štangar

-48 kg

Metka Lobnik

-78 kg

Urška Torkar

+78 kg

David Štarkel

-60 kg

Martin Hojak

-73 kg

Vito Dragič

+100 kg

Narsej Lackovič

-90 kg

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Gregor Brod

vodja ekipe/trener

Andrey Shturbabin

trener

Branko Vuzem

trener

Volha Shtyrba

trener

KARATE

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Kiti Smiljan

kumite -68 kg

Urša Haberl

kumite -50 kg

Niklas Tamše Marinič

kumite -60 kg

Stefan Joksimović

kumite +84 kg

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Matija Matijević

trener

 

KOLESARSTVO – CESTNO

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Eugenia Bujak

cestna dirka; kronometer

Nika Bobnar

cestna dirka

Špela Kern

cestna dirka

Tjaša Sušnik

cestna dirka

Urška Bravec

cestna dirka

Urška Pintar

cestna dirka; kronometer

Aljaž Jarc

cestna dirka

Boštjan Murn

cestna dirka; kronometer

David Per

cestna dirka

Tilen Finkšt

cestna dirka

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Gorazd Penko

vodja ekipe

Uroš Murn

trener

Igor Bertoncelj

tehnično osebje

Primož Šegina

tehnično osebje

Aleš Murn

maser

 

KOŠARKA 3 x 3

IME IN PRIIMEK

Ajda Burgar

Ana Dora Jeras

Katja Sever

Špela Berus

Blaž Janežič

Jan Gršič

Matej Sušec

Samo Gaberšek

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Stojan Đekanović

trener

Slavko Vujin

trener

 

LOKOSTRELSTVO – TARČNO

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Ana Umer

posamezno 70 m; dvojice 70 m; mešana ekipa 70 m

Urška Čavič

posamezno 70 m; dvojice 70 m; mešana ekipa 70 m

Nina Corel

posamezno 70 m; dvojice 70 m; mešana ekipa 70 m

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Den Habjan Malavašič

posamezno 70 m; dvojice 70 m; mešana ekipa 70 m

Žiga Ravnikar

posamezno 70 m; dvojice 70 m; mešana ekipa 70 m

Sergej Podkrajšek

posamezno 70 m; dvojice 70 m; mešana ekipa 70 m

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Gregor Končan

trener

 

NAMIZINI TENIS

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Ana Tofant

posamezno; ekipno

Katarina Stražar

posamezno; ekipno

Sara Tokić

ekipno

Darko Jorgić

posamezno; ekipno

Deni Kožul

posamezno; ekipno

Peter Hribar

ekipno

 

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Andreja Ojsteršek Urh

trener

Vesna Ojsteršek

trener

 

PLAVANJE

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Daša Tušek

400 m prosto; 800 m prosto

Janja Šegel

200 m prosto; 100 m hrbtno; 100 m prosto; 4 x 100 m prosto; 4 x 100 m mešano; 4 x 200 m prosto

 

Katja Fain

200 m prosto; 400 m prosto; 800 m prosto; 400 m mešano; 4 x 100 m prosto; 4 x 100 m mešano; 4 x 200 m prosto

Neža Klančar

50 m prosto; 100 m prosto; 50 m delfin; 4 x 100 m prosto; 4 x 100 m mešano; 4 x 200 m prosto

Tara Vovk

50 m prsno; 100 m prsno; 4 x 100 m mešano

Tjaša Pintar

50 m prosto; 50 m prsno; 100 m prsno; 4 x 100 m prosto; 4 x 200 m prosto

Anže Ferš Eržen

200 m mešano; 400 m mešano; 200 m hrbtno

Peter John Stevens

50 m prsno; 100 m prsno

Primož Šenica Pavletič

200 m hrbtno; 100 m hrbtno; 400 m prosto

Sašo Boškan

200 m prosto; 400 m prosto; 50 m hrbtno; 100 m hrbtno

 

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Metka Sparavec Malenko

trener

Luka Berdajs

trener

Matija Medvešek

trener

 

ROKOBORBA – GRŠKO-RIMSKI SLOG

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Luka Gumilar

grško-rimski slog 77 kg

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Jure Kuhar

trener

ROKOMET

Moška rokometna ekipa

IME IN PRIIMEK

Domen Sikošek Pelko

Domen Tajnik

Gal Gaberšek

Gašper Horvat

Jernej Drobež

Marko Kotar

Staš Slatinek Jovičič

Tadej Mazej

Tadej Kljun

Tim Cokan

Timotej Grmšek

Urban Pipp

Uroš Milićević

Stefan Zabic

Alen Skledar

Tim Rozman

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Vid Kavtičnik

vodja ekipe

Uroš Zorman

trener

Luka Žvižej

pomočnik trenerja

Gorazd Škof

pomočnik trenerja

Rudi Slobodnik

tehnično osebje

Aljaž Močnik

tehnično osebje

Jan Lotrič

fizioterapevt

 

SABLJANJE

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Peter Krajnc

sablja posamezno

Tei Žorž Zaviršek

sablja posamezno

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Roberto de Nicola

trener

 

STRELSTVO

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Denis Bola Ujčič

10 m zračna pištola; 10 m zračna pištola ekipno (mešano)

Klavdija Jerovšek

10 m zračna puška; 10 m zračna puška ekipno (mešano)

Sara Ščuri

10 m zračna pištola

Živa Dvoršak

10 m zračna puška; 10 m zračna puška ekipno (mešano)

Boštjan Maček

trap

Denis Vatovec

trap

Jože Čeper

10 m zračna pištola; 10 m zračna pištola ekipno (mešano)

Jure Sočič

10 m zračna puška; 10 m zračna puška ekipno (mešano)

Luka Lukić

10 m zračna puška; 10 m zračna puška ekipno (mešano)

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Andreja Vlah

vodja ekipe/trener

Polonca Sladič

trener

Andrej Brunšek

trener

Nikolaj Mejaš

vodja ekipe/trener

 

TAEKWONDO - WT

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Domen Molj

-58 kg

Lin Kovačič

-68 kg

Patrik Divkovič

+80 kg

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Jure Pantar

trener

Dragoslav Zarić

trener

 

TENIS

IME IN PRIIMEK

DISCIPLINA

Pia Lovrič

posamezno; dvojice

Živa Falkner

posamezno; dvojice

Maj Premzl

posamezno; dvojice

Sebastan Dominko

posamezno; dvojice

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Branislav Glogovac

trener

 

VATERPOLO

IME IN PRIIMEK

Alan Lončarevič

Aleksander Cerar

Aleksander Paunovič

Gašper Fičur

Jaša Lah

Jošt Čarni

Jurij Seljak

Lukas Zdravkovič Gligorovski

Matija Bernard Čanč

Nejc Osel

Nikola Rajlič

Samo Koder

Tim Kačič

 

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Jure Škof

trener

 

Nikola Hajdin

pomočnik

trenerja

 

MEDICINSKA EKIPA

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Tomi Kunej

vodja zdravniške službe

Lana Novič

zdravnica

Samo Mikl

vodja fizioterapevtske službe

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Anja Barič

fizioterapevt

Andraž Smolej

fizioterapevt

 

VODSTVO

IME IN PRIIMEK

FUNKCIJA

Žiga Skvarča

vodja reprezentance

Nina Jovan Kastelic

pomočnica vodje reprezentance

Alja Pahor

tiskovna predstavnica

Lena Gabršček

tiskovna predstavnica

 

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin