Ana Tofant Deni Kožul Laško Namizni tenis

Petek, 5. 11. 2021, 20.15

WTT CONTENDER, LAŠKO

Slab dan za Slovence v Laškem

Deni Kožul | Deni Kožul je končal s tekmovanjem. | Foto Namiznoteniška zveza Slovenije

Deni Kožul je končal s tekmovanjem.

Na odprtem prvenstvu Slovenije v namiznem tenisu domača reprezentanca nima več predstavnika v moški posamični konkurenci. V 2. krogu je Denija Kožula, ki je v uvodnem dvoboju presenetil Japonca Takuya Jina, premagal 11. igralec svetovne lestvice in drugi nosilec turnirja v Laškem, Kitajec Liang Jingkun s 3:0 (-5, -7, -9).

Liang je prevzel tudi mesto najviše postavljenega igralca na turnirju, saj je njegovega rojaka Lin Gaoyuana izločil Britanec Paul Drinkhall s 3:1.

Konec tudi za Tofantovo

Kot zadnja iz slovenskega tabora, ki je nastopila na prvem od dveh turnirjev odprtega prvenstva Slovenije v namiznem tenisu v Laškem, je bila Ana Tofant. Članica Mengša je v 2. krogu med posameznicami igrala s Kanadčanko kitajskih korenin Mo Zhang in izgubila z 1:3 (7, -8, 5, 9).

Preboj med 16 najboljših pa je najboljši slovenski dosežek na turnirjih pod okriljem ITTF v ženski konkurenci.

Med ženskimi dvojicami sta se danes poslovili Katarina Stražar in Lea Paulin, ki sta izgubili s sestrama Melanie in Adriano Diaz iz Portorika.