Nedelja, 5. 11. 2023, 17.49

Presenečenje v Nemčiji

Lin Yun-yu | Lin Yun-yu je presenetljivo osvojil turnir. | Foto Guliverimage

Lin Yun-yu je presenetljivo osvojil turnir.

Tajvanec Lin Yun-yu, 12. igralec sveta, je presenetljivi zmagovalec namiznoteniškega turnirja prvakov v Frankfurtu z nagradnim skladom 465.725 evrov. V finalu je s 4:1 nekoliko presenetljivo premagal dvakratnega olimpijskega prvaka in najboljšega igralca zadnjega desetletja, 35-letnega Kitajca Ma Longa.

Ta je pred tem v polfinalu premagal najboljšega Evropejca na turnirju, Francoza Felixa Lebruna, medtem ko je bil v drugem polfinalnem obračunu 22-letni Lin boljši še od enega Kitajca, drugega igralca sveta Wang Chuqina.

Slovenski predstavnik Darko Jorgić je tekmovanje končal v prvem krogu, premagal ga je evropski prvak, Nemec Dang Quiu, ki je nato takoj izpadel proti Felixu Lebrunu.

V ženski konkurenci je bil finale povsem kitajski, Wang Yidi je s 4:0 ugnala Wang Manyu.